Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Нацгвардієць, з Дніпропетровщини, який служить чотири місяці, знищив ворожий штурмовик над Харковом

6-го березня у небі над Харковом нацгвардійці знищили ворожий Су-25, який цілив по житлових кварталах та інфраструктурі. 

Нацгвардія України поспілкувалася з представниками розрахунків ПЗРК, які знищили над Харковом ворожий штурмовик Су-25. 

«Підрозділи протиповітряної оборони несуть бойове чергування, щодо прикриття підрозділів частини від ударів повітряного противника. Приблизно о 18-й годині 15 хвилин 6-го березня два розрахунки ПЗРК виявили повітряну ціль противника. Після чого ними було здійснено два пуски. І двома ракетами повітряна ціль була знищена. Один розрахунок складався з військовослужбовців строкової служби, інший – з військовослужбовців призваних по мобілізації», – говорить військовослужбовець НГУ Руслан

Також поспілкувалися з військовослужбовцями, які збили цей літак.

«Ми змінили позиції десь близько шостої вечора, й одразу отримали інформацію про те, що летить повітряна ціль. Ми швиденько озброїлися, приєднали тепловізор до ПЗРК «Перун» і приготувалися до бою. Я добре бачив ціль, про що одразу доповів старшому, після команди «Вогонь» випустив ракету і вона вразила ціль. Хвилювання в мене в цей момент не було, бо ми готувалися до цього, я знав, якщо буде ціль – буде постріл», – поділився військовослужбовець НГУ Максим. 

Він – строковець з Дніпропетровщини, служить чотири місяці. 

За його словами ПЗРК «Перун» має певні переваги перед його радянським аналогом. 

Начальник Східного територіального управління генерал-майор Олег Сахон вручив бійцю свій годинник. 

Другий постріл того вечора було здійснено радянською «Іглою». Його здійснив резервіст, який свого часу прослужив у Нацгвардії три роки.

«Була команда «Повітряна ціль». Ми висунулися з декількома людьми, спостерігач подав команду, що це БПЛА. Інший подав команду, що це літак. Я схопив свій ПЗРК, навів на ціль, і все влучило у ціль» – розповів військовослужбовець НГУ «Тоха»

Наразі це були перші бойові запуски ПЗРК, здійснені гвардійцями. І вони виявились успішними.

У результаті один пілот Су-25 загинув, інший – підполковник Максим Криштоп катапультувався, був взятий у полон військовослужбовцями Національної гвардії, після чого переданий українським спецслужбам.

Читати також