Навів російські ракети на аеропорт Кривого Рогу — СБУ затримала посадовця потужного підприємства

Служба безпеки України затримала корегувальника ворожих ракетних ударів по аеропорту Кривого Рогу.

Про це повідомляють на сторінці СБУ у фейсбуці. Як виявилось, корегувальником був посадовець одного з найпотужніших промислових гігантів регіону. Від початку повномасштабного російського вторгнення чоловік збирав розвіддані щодо дислокації та переміщення Сил оборони України на півдні.

Окрім цього, зловмисник позначав геолокації об’єктів критичної інфраструктури і стратегічно важливих локацій, серед яких – міжнародний аеропорт «Кривий Ріг».

Зібрану інформацію він передавав окупантам через закриті канали зв’язку. У своїй «доповіді» відображав координати на електронних картах з прив’язкою до місцевості і детальним описом будівель та прилеглої території.

Також агент переправляв агресорам матеріали прихованої фото- і відеозйомки розташування та зовнішнього вигляду цих об’єктів. Отриману інформацію рашисти використовували для проведення масованих обстрілів.

Серед інших фактів перевіряється причетність фігуранта до коригування ракетного удару по криворізькому аеропорту, який відбувся 10 березня.

За даними слідства, цей чоловік потрапив у поле зору російських спецслужб як активний користувач анонімних телеграм-каналів і заборонених в Україні соцмереж. На даних ресурсах він публічно закликав підтримати загарбників і виправдовував їхні злочини.

Під час обшуків за місцем перебування зловмисника правоохоронці виявили засоби зв’язку, які він використовував для комунікації зі своїм російським куратором. У переписці присутні факти одержання агентурних завдань та звіти про їх виконання.

 

Читайте також