Правила при заготівлі огірків на зиму, щоб вони вийшли щільними і хрусткими

У кожної господині, напевно, є свій улюблений фірмовий рецепт консервованих огірочків. І є свої "фішки", завдяки яким огірочки виходять хрусткими, міцними, смачними. Щось розповіли знайомі/колеги, якісь тонкощі розповіла мама/бабуся, деякі знання отримані з досвідом, інформує Ukr.Media.

Сьогодні ми вирішили поділитися з вами своїми такими фішками. Може, для когось ця інформація буде не новою, а для когось привід для експерименту. Сподіваємося, вдалого!

5 правил консервації огірків

  1. В першу чергу для консервації потрібно вибирати невеликі огірки з тонкою шкіркою, що не переспіли. Великі будуть не такі хрусткі. Чим меншим, молодшим і свіжішим буде огірочок, тим голосніше і апетитніше він буде хрустіти після консервації. Зрозуміло, все в розумних межах: не потрібно зривати 5-сантиметрові недозрілі "корнішони" і розфасовувати їх по банках.
  2. Якщо ви закочуєте огірки не відразу після збору врожаю, а через кілька годин (поки довезете до будинку), то перед консервацією їх обов'язково потрібно замочити. Адже навіть за кілька годин огірки втрачають частину вологи, висихають, в результаті чого виходять м'якими і не хрусткими. Аналогічним чином завжди рекомендуємо замочувати вже злегка м'які огірки. І в обов'язковому порядку тримати в воді ті огірочки, які будуть закочуватися під металеву кришку. Тому як після закачування огірки вберуть в себе частину вологи, в результаті в банці утворюється порожнеча, що негативно позначиться на зберіганні консервації. Замочувати огірки найкраще в холодній колодязній воді на 3-8 годин, не забуваючи по можливості міняти її кожні 2-3 години.
  3. Щоб огірки були міцними і хрусткими, вони повинні увібрати в себе максимум розсолу. Через щільну шкірку зробити це складніше, ніж через відкритий зріз. Тому потрібно зрізати хвостики огірочкам з двох сторін перед засолкою, щоб ті рівномірніше просоліли і були міцними. До того ж саме в кінчиках накопичуються нітрати. Якщо ви слухняно вносили всі підгодівлі і не шкодували добрив, ви молодці, але все ж в кінчиках могли накопичитися шкідливі речовини. Тому їх краще зрізати.
  4. Часник з огіркових банок звичайно смачний, але зловживати ним не варто. Через велику кількість зубчиків в банці огірки можуть стати м'якими, консерви довго не простоять. Для ароматних і хрустких огірочків досить 2-3 зубчиків на 2-літрову банку. Запам'ятайте, часник розм'якшує овочі, а тому не перестарайтеся з ним.
  5. Для хрусткості і міцності огірочків додайте в банку пару листочків вишні. Можна і смородинове, але з вишневим огірки виходять смачніші і міцніші. Якщо є можливість, використовуйте листя винограду або дуба, воно також надає хрусткості овочам.