Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Рівненщина отримає нове кардіологічне обладнання

Рівненщина отримає унікальне кардіологічне обладнання для лікування аритмій

Завдяки реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» вже до кінця цього року наша область отримає унікальне обладнання для лікування аритмій шляхом радіочастотної катетерної абляції. Відповідну угоду про постачання цього обладнання підписали вуправлінні охорони здоров’я Рівненської ОДА.

За словами начальника обласного управління охорони здоров’я Юрія Осіпчуказакуплене обладнання дозволить лікарям нашої області проводити лікування серцевих аритмій без операцій на відкритому серці.

- Це передова  технологія, якої раніше в нашій області не було і яка дозволяє без операцій на відкритому серці проводити лікування аритмій.Через судини до уражених ділянок серця подається електрод через який власне відбувається корекція імпульсів серцебиття і таким чином виправляється аритмія, - розповів Юрій Осіпчук.

У свою чергу керівник групи впровадження проекту Світового банку на Рівненщині Сергій Рибачок розповідає, що в рамках проекту закуповується не лише саме обладнання, але й відповідні електроди та провідники, що суттєво здешевить проведення катетерної абляції.

- Відповідно до підписаної угоди, компанія«Флауер» має поставити не лише систему для проведення абліяцій але й витратні матеріали для таких операцій. Зокрема, 30 електродів для проведення РЧ абляцій а також 45 електродів для проведення електрофізіологічних досліджень серця. Згідно правил закупівлі компанія має три місяці аби усе закуплене обладнання поставити та запустити в роботу, - розповів Сергій Рибачок.

Він також додав, що відповідно до угоди компанія «Фрауер» після встановлення обладнання має провести навчання для лікарів, що будуть працювати на ньому.

Читати також

29.11.2021 Рівненщина втратила ознаки "червоної" карантинної зони - МОЗ

Рівненщина та ще кілька областей вже не мають показників "червоної" зони епіденебезпеки, хоча все ще входять у цю зону. Мова йде про Київ, Луганщину, Львівщину, Одещину, Рівненщину та Херсонщину. У цих регіонах прийшли до норми показники завантаженості ліжок, рівня госпіталізацій, рівня захворюваності та коефіцієнта вивлення випадків інфікування. З такими показниками регіони можуть перевести у "жовту" зону. Нагадаємо, ще десять днів тому на Рівненщині були погані показники з рівня госпіталізацій. коефіцієнта виявлення випадків інфікування та завантаженості ліжок.