Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Рівненський перинатальний отримав обладнання для виходжування недоношених малюків

У Рівненський перинатальний центр надійшло обладнання для виходжування недоношених малюків.  Фонд Віктора Пінчука передав для Рівненського обласного перинатального центру обладнання, що допоможе знизити ризики смертності та інвалідності серед передчасно народжених дітей. Це зволожувачі до апаратів штучної вентиляції легень, генератор для них, температурний датчик та спеціальні шапочки для передчасно народжених, повідомили в перинатальному центрі. 

Як розповідає заступниця головного лікаря медзакладу Галина Ковальова, це надасть більш широкі професійні можливості фахівцям для надання невідкладної допомоги малюкам, наблизить її рівень до міжнародних стандартів, покращить виживаність глибоко недоношених новонароджених та якість їх подальшого життя.

- Наш заклад отримав важливе обладнання, яке покращить виходжування діток, які народились передчасно і мають малу вагу тіла. Нам надали два відремонтованих зволожувача до апаратів штучної вентиляції легень. Недоношені дітки дуже чутливі до різних перепадів температур, тому ці апарати подають для дитячих легень підігрітий та зволожений кисень. Окрім цього, для самих апаратів є дуже важлива річ - генератор, який подає під тиском суміш кисню та повітря, для того, аби розпрямити незрілі легені у недоношених діток і забезпечити їх насичення киснем. Це покращує мозкову діяльність і збільшує шанси виходжування діток та покращує їх якість життя. Температурний датчик, демонструє температуру повітря, який подається у дихальні шляхи. Ми щиро дякуємо Фонду Віктора Пінчука, дякуємо за таку інвестицію у здоров’я діток. Ми переконані, що вона врятує життя дуже багатьом малюкам.

Додамо, що Рівненський обласний перинатальний центр приймає на себе основне навантаження пологів жінок високої групи ризику та передчасних пологів. Кількість передчасних пологів постійно зростає і, відповідно, збільшується кількість недоношених дітей із критично низькою масою тіла. Без інтенсивного лікування та новітнього обладнання допомогти цим дітям досить важко. За статистикою, в рік у Рівненському перинатальному центрі народжується від 350 до 400 недоношених діток.

Читати також