СБУ викрила спробу російських спецслужб завербувати жителя Івано-Франківська (ВІДЕО)

Жителя Івано-Франківська, який переїхав на захід України через бойові дії, намагалися завербувати російські спецслужби.

Про це повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.

Уродженець Луганська рятується від війни вже вдруге. У 2014 році він виїхав до Харкова, а у 2022 році полишив своє місце проживання через постійні обстріли.

Переселенець розповів СБУ, що під час перебування на Прикарпатті на його профіль у Telegram спочатку написав, а потім подзвонив незнайомець.

Дзвінок ішов з номера мобільного оператора «Лугаком» – незаконної телекомунікаційної компанії, що працює на викраденому обладнанні на території окупованої частини Луганської області та контролюється терористичним угрупованням «ЛНР».

Незнайомець назвався співробітником головного управління генерального штабу збройних сил рф, більш відомого як «гру гш», та запропонував співпрацю.

Представник ворожої спецслужби хотів, щоб чоловік збирав та передавав інформацію про об’єкти критичної інфраструктури, військові об’єкти та суспільно-політичні обставини в Івано-Франківську. За це обіцяв грошову винагороду.

Жодних запропонованих йому дій чоловік не виконав. Про факт «виходу» на нього ймовірного представника спецслужб рф повідомив співробітникам СБУ, коли вони проводили контррозвідувальні заходи в районі його проживання.

Читайте також