Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Що робити з кульбабами і як назавжди прибрати їх із ділянки?

Любителі меду і вина з кульбаби радісно потирають руки — цього року урожай цього бур'яну виявився вище всяких похвал. Але що робити рядовим дачникам, основний акцент у яких спрямований на вирощування звичних культурних рослин?

Зрозуміло, що на перший план виходить виснажлива копітка прополка. І якщо листя пирію без коріння відмінно йде в якості зеленої мульчі під помідори, перці, кабачки та інші культури, то ось з використанням кульбаби виникають питання (деяка вже цвіла, а деяка навіть починала формувати повітряне насіння в нерозкритих бутонах), інформує Ukr.Media.

Пропонуємо розглянути наступні варіанти:

  1. Якщо є вільне місце, відправляйте всю скошену кульбабу прямо в компостну купу, тільки обов'язково прикопайте її там, щоб відцвілі бутони не опинилися на поверхні. В іншому разі вони остаточно дозріють і з поривами вітру рознесуть насіння по всій ділянці.
  2. Другий варіант — рідке зелене добриво або бражка. Інша справа, що в 1-2 стандартних розмірів садових бочках багато бур'яну не поміститься, а на відстоювання і доведення до кондиції цієї живильної підгодівлі потрібен час (принаймні, днів п'ять). Знову ж таки, намагайтеся, щоб бутони не потрапляли до складу, інакше насіння в них дозріє, і ви самі з поливами рознесете його по всій ділянці.
  3. Щоб не дати можливості кульбабі засіятися, складайте її в чорні поліетиленові мішки для сміття і в такому вигляді залишайте на сонці. Потім, коли зелена маса зів'яне і втратить в обсязі і вазі, вивозьте її на смітник.

В цілому можна констатувати, що безкомпромісна боротьба з кульбабою на підконтрольній ділянці в чомусь нагадує боротьбу з вітряними млинами — насіння в будь-якому випадку прилетить з сусідніх городів і зарослих бур'янами пустирів.

Тому складайте скошену і зірвану кульбабу в компостні ями і в бочки під зелене добриво (заповнюйте до третини від корисного обсягу). Те небагато, що згодом проросте, виполете разом з іншими бур'янами. Ідеал все одно не досяжний.

А щоб коріння, яке залишилося в землі, не давало нову поросль, накривайте вільні ділянки щільною чорною поліетиленовою плівкою, що не пропускає сонячне світло, або листами шиферу, профнастилу, старим лінолеумом або паласом з синтетичної тканини та іншими відповідними матеріалами.

Читати також

29.03.2023 У Рівному чоловіка, який перебував у розшуку за крадіжку, "спіймали на гарячому"

Подія трапилася вчора, близько двадцятої години, в одному з супермаркетів міста Рівне. 39-річний чоловік, блукаючи поміж торгових рядів, вирішив, що саме сьогодні він може суттєво зекономити на продуктах харчування і просто взяти їх з полиць, не оплачуючи. Коли крадій спробував пронести товар поза межі касової зони, його помітила працівниця магазину та негайно натиснула «тривожну кнопку». Група затримання поліції охорони прибула на місце події за кілька хвилин. Поліціянти вилучили вкрадений товар та перевірили особу на предмет кримінального минулого. Виявилось, що чоловік вже перебуває у розшуку за крадіжку. Відповідну ухвалу виніс суд ще на початку січня поточного року. Правопорушника поліцейські охорони доставили до підрозділу поліції.