Холодна пора року - час, коли активізуються грип та ГРВІ. До ГРВІ відносяться гострі респіраторні захворювання, які ми часто в побути звемо застудою. А грип - це різновид ГРВІ, який викликається певними видами вірусів. У цих інфекційних захворювань достатньо схожі симптоми, однак грип - більш небезпечна хвороба, перебіг якої може бути досить важким і частіше потребує допомоги лікаря чим інші ГРВІ. Тому дуже важливо вміти розпізнавати грип. Це допоможе вірно реагувати на це захворювання, що своєю чергою дозволить зменшити ризик виникнення ускладнень.
Характерні симптоми ГРВІ
Застуда зазвичай починається з таких симптомів:
- пирхота або біль у горлі,
- нежить,
- підвищення температури (зазвичай не дуже велике),
- кашель (може з'явитися зразу, але, як правило, не дуже сильний).
Особливість ГРВІ в тому, що починається все з почуття розбитості і симптоматика поступово наростає. Десь через три дні стає набагато краще, а вже через тиждень ГРВІ зазвичай проходить. Якщо цього не відбулося, значить доєдналася бактеріальна інфекція. Частіше всього ГРВІ проходить без наслідків, хоча в деяких випадках може давати ускладнення, наприклад, такі як бронхіт, отит тощо.
Характерні симптоми грипу
Грип починається різко, і всі симптоми дуже яскраві. Зазвичай спочатку виникають:
- ломота,
- головний біль,
- біль в м'язах,
- озноб та пітливість,
- різке підвищення температури до 39-40 градусів,
- кашель (зазвичай виникає через кілька днів),
- слабкість.
Часто, але не завжди виникають нежить, біль в горлі. Також інколи можуть додаватися кишкові симптоми: діарея, нудота, блювота.
Перебіг грипу більш важкий. Людина відчуває слабкість та інші наслідки грипу протягом кількох тижнів. Крім того, можуть виникати небезпечні ускладнення, такі як запалення легенів, отит, менінгіт, що може становити загрозу життю.
Що допоможе легше “пережити” гострі респіраторні захворювання
Для того, щоб полегшити перебіг захворювання, треба додержуватися простих правил:
- пити багато рідини,
- зберігати домашній режим та більше відпочивати,
- не навантажувати організм важкою їжею.
При необхідності можна використовувати лікарські засоби, що зменшують симптоми та покращують загальне самопочуття. Це можуть бути таблетки від температури, краплі в ніс, засоби, що зменшують біль в горлі тощо. Якщо вдома в вас немає потрібних ліків, ви можете використати замовлення ліків онлайн. Це зручно та вигідно. Ви можете вибрати ті препарати, які вам найбільш підходять по якостях та ціні, і буквально в кілька кліків купити в онлайн-аптеці все необхідне.
Але якщо перебіг хвороби дуже важкий, краще не стає, навпаки з'являються нові підозрілі симптоми, то треба звертатися до лікаря.
В яких випадках треба звертатися за медичною допомогою
Треба звернутися до сімейного лікаря якщо:
- пройшло вже 3-4 дні, а температура не зникає,
- ви відчуваєте дуже сильний біль в горлі,
- більше кількох тижнів триває сильний кашель,
- нежить триває понад тиждень і супроводжується сильним головним болем.
Це може означати, що додатково активізувалася бактеріальна інфекція і потрібно використовувати антибіотики.
Якщо виникає дуже сильний біль в голові або груді, сильна задишка, довготривала блювота, дуже крутиться голова та є сплутаність свідомості, то потрібна невідкладна медична допомога.