Шотландія призупинила програму підтримки українських біженців: у чому причина

Шотландія на три місяці призупинила програму підтримки українських біженців. Причиною цьому є брак відповідного житла. 

Про це, як пише "Європейська правда, повідомляє The Guardian.

Призупинення схеми "забезпечить, що переміщені особи, які вже тут, і ті, хто прибуде найближчими місяцями, будуть у безпеці та підтримці стільки, скільки їм потрібно, після небезпек, з якими вони зіткнулися вдома", -  йдеться в заяві уряду.

Станом на сьогодні 4666 із 7000 українців, які прибули до Шотландії, зробили це за "схемою суперспонсорства", яку було запущено 18 березня. 

Очікується, що найближчими місяцями Шотландія прийме ще 18 тисяч осіб, а це означає, що на душу населення буде видано більше віз, ніж в Англії, Уельсі та Північній Ірландії.

Якщо кількість людей продовжуватиме надходити в такому ж темпі, місцевій владі, можливо, доведеться вдатися до екстреного розміщення біженців, яке, за словами уряду, не є стійким рішенням і не відповідає "теплому шотландському прийому".

Уряд Шотландії закликав уряд Великої Британії скасувати всі візові вимоги для українськх біженців. Відповідно до схеми, яка має бути призупинена в середу, люди, які звертаються за британською візою, можуть обрати шотландський уряд як спонсора. 

Тільки після того, як міністерство внутрішніх справ Британії схвалить заявку, біженець може вирушити до Шотландії.

Станом на 5 липня урядові дані показують, що кількість заяв на отримання візи, в яких Шотландія вказана як спонсор, зросла на 21% порівняно з попереднім тижнем. Кількість виданих віз зросла на 27%, а кількість тих, хто прибуває за схемою спонсора, зросла на 20%.

Очікується, що цифри зростатимуть, тому шотландський уряд забезпечив додаткове розміщення у готелях та університетських містечках, а нещодавно зафрахтував на шість місяців пасажирське судно для надання додаткового тимчасового житла із 739 номерами.

Читайте також