Скільки українок планують назавжди залишитись у Польщі - опитування

Міждисциплінарна лабораторія дослідження війни в Україні при Університеті Комісії народної освіти в Кракові провела дослідження про інтеграцію українських біженців в польське суспільство.

Про це пише видання in Poland.   

Дослідження показує, що 45% жінок говорять польською, а 20% розуміє польську. 81% опитаних вивчили польську мову, а 57% активно вивчають.

73% жінок з України живуть у Польщі не менше року, з них 52% ніколи раніше не були в Польщі. 75% респондентів живуть у великих містах Польщі з населенням понад 500 000 жителів, 66% з них проживають в орендованих квартирах або кімнатах. 62% жінок з України досі живуть у тому місті, куди приїхали вперше. Більше половини жінок не поверталися в Україну з початку перебування в Польщі.

42% опитаних жінок мають намір повернутися в Україну, а 47% – залишитися в Польщі назавжди або на деякий час. Серед причин, які могли б спонукати їх повернутися до країни, українки вказали закінчення війни (67%), припинення бойових дій і бомбардувань (43%), добре оплачувану роботу в Україні (38%), та усунення корупції (31%).

Додамо, що у Польщі залишаються понад 950 тисяч українців із тимчасовим захистом, більшість з яких – жінки з дітьми.

Читайте також