Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Сьогодні не забудьте привітати з іменинами Володимирів

фото ілюстративне

Іменини сьогодні святкує Володимир.

Князь Київський Володимир Святославович, онук Ольги, народився близько 960 року. Він був князем у Новгороді, але, побоюючись підступних задумів старшого брата - захопити всі землі руські, втік до варягів. А через два роки повернувся з дружиною і пішов війною на Київ. Володимир у 978 році став володарем Київської держави. Він вів успішні війни з сусідами, приєднуючи нові землі.

У 988 році відбулося хрещення князя і всього народу. Охрестившись, Володимир почав знищувати всілякі сліди язичництва в своїй державі. Почав він з Києва. Язичницьких ідолів скидали у воду, розбивали, спалювали, влаштовуючи при цьому публічні наруги над ними. Потім відбулося хрещення народу: натовпи людей увійшли в Дніпро, священики молилися і давали нові імена. Приблизно те ж саме відбувалося і в інших великих містах - Новгороді, Суздалі, Чернігові, хоча місіонери зустрічали і опір, який виливався іноді у справжні повстання.

У ряді джерел князя називають не інакше, як Володимир Красне Сонечко.

28 липня відзначають також пам'ять Кирика та Іуліти (Уліти). Вони постраждали за віру під час гонінь, організованих у відношенні християн імператором Діоклетіаном у III-IV ст. Уліта була молодою вдовою і могла похвалитися знатним походженням. Кирик - її син, який так само, як і мати, став прихильником християнського вчення. Під час гонінь Уліта разом з Кириком втекла з міста, залишивши все своє майно. Жити вона почала як мандрівниця. Але одного разу її впізнали на вулиці і привели на суд. Там Уліта підтвердила, що стала послідовницею Христа. У неї відібрали сина і стали піддавати великій кількості мук. Кирик, спостерігаючи страждання матері, сказав, що теж є послідовником Христа, після чого його також замучили, а в кінці обезголовили. Одна з рабинь Уліти знайшла тіла мучеників і поховала. Старообрядці вважають Уліту і Кирика своїми покровителями.

Згідно з народним календарем, 28 липня наступала середина літа. Жінки відзначали день Матінки Уліти і їм належало добре відпочити. У поле і зовсім не варто було виходити 28 липня, оскільки вважали, що там розгулює нечиста сила. Говорили, що жнива 28 липня - це не до добра. Хоча існує і більш логічне пояснення - справа в тому, що на Уліту і Кирика зазвичай йшов досить сильний дощ, а тому у полі просто нічого було робити. День старалися, тим не менш, проводити з користю. Так, дітей привчали до домашнього праці і т. д.

Історичні події цього дня:

1648 — Закінчився довгоденний кровопролитний бій кварцяного війська Речі Посполитої проти козацько-селянських сил Кривоноса під Полонним.

1656 — Почалася Варшавська битва (28-30 липня) — армія Речі Посполитої в союзі з Кримським ханством протистояла Шведсько-Бранденбурзьким військам.

1834 — відкриття Київського університету.

1858 — відбитки пальців вперше використані для ідентифікації.

1914 — початок Першої світової війни.

1914 — після оголошення війни Королівству Сербія у Відні був створений військовий прес-штаб. На підставі інтеграції військових кореспондентів у військові структури та постійного постачання преси інформаційними повідомленнями, що формують громадську думку, був створений безпосередньо контрольований орган для політики.

1917 — (15 липня ст.с.) Мала Рада УНР затвердила особистий склад Генерального секретаріату на чолі з Володимиром Винниченком.

1992 — в Ісламській Державі Афганістан жінкам заборонили з'являтися на телебаченні.

2000 — Вперше відзначався день системного адміністратора.

28 липня народились:

1810 — Мокрицький Аполлон Миколайович, український живописець і педагог.

1866 — Беатрікс Поттер, англійська дитяча письменниця, художник.

1880 — Володимир Кирилович Винниченко, український письменник і політичний діяч.

1911 — Джорджо Щербаненко, італійський письменник українського походження.

1912 — Муратов Ігор Леонтійович, український поет, перекладач, драматург.

1922 — Жак Пікар, швейцарський океанолог, один з двох людей, хто побував на дні Маріанської западини.

1940 — Симоненко Володимир Степанович, український джазовий піаніст, музикознавець

1943 — Річард Вілльям Райт, британський співак, піаніст, продюсер, композитор, учасник гурту Pink Floyd

1951 — Сантьяго Калатрава, іспанський архітектор.

1954 — Ґерд Фальтінґс (Gerd Faltings), німецький математик, лауреат премії Філдса (1986).

1987 — Євген Хачеріді, український футболіст, гравець національної збірної України та київського «Динамо».

Цього дня померли:

1015 — Володимир Святославич, великий князь Київський, святий.

1741 — Антоніо Вівальді, італійський композитор і скрипаль.

1750 — Йоганн Себастьян Бах, німецький композитор.

1844 — Жозеф Бонапарт, брат Наполеона Бонапарта, король Неаполю у 1806–1808, король Іспанії у 1808–1813.

1904 — В'ячеслав Плеве, російський державний діяч, міністр внутрішніх справ царського уряду.

1948 — Світлицький Григорій Петрович, український живописець, педагог.

1960 — Войнич Етель Ліліан, англійська письменниця.

1965 — Едогава Рампо — японський письменник.

1983 — Болдуман Михайло Пантелеймонович, український актор, народний артист РРФСР (з 1947), народний артист СРСР (1965).

Матеріал підготовлений РІВНЕМЕДІА з відкритих джерел

Читати також

27.01.2022 Відомого рівненського лікаря попередили про відсторонення від роботи, бо не має щеплення від ковіду

- Здається, це не найкращий момент для вимушеної неоплачуваної відпустки. Але це я так думаю. А уряд каже, що так краще. Для всіх. На основі доказової медицини. Ок, час розсудить нас, - пише лікар. - Ні, я не йду з медицини. Не працювати дозволити собі не можу. Просто коли зачиняються одні двері, то відчиняються інші. А в лікарні зустрінемося вже після карантину. Або зміни умов допуску на роботу. Можливо.