Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Стало відомо, якою зброєю Україна била по авіабазах в глибині росії

Україна завдала ударів по двом російських авіабазах 5 грудня, використовуючи радянські модифіковані безпілотники Ту-141 "Стриж".

Про це повідомляє видання Politico

За інформацією джерел видання, Україна використала для атаки на авіабази "Дягіляво" і "Енгельс" модифіковані оперативно-тактичні розвідувальні безпілотники Ту-141, що залишилися з радянських часів. 

Politico наголошує, що це демонструє здатність української оборонної промисловості до інновацій, навіть якщо росія купує дешеві іранські безпілотники. Також атака на аеродроми демонструє, що ЗСУ здатні завдавати ударів усередині російської території.

Співробітник українського уряду, на якого посилається видання, вважає, що ключовим фактором успіху була несподіваність, і росія просто "не очікувала нічого подібного". 

Видання нагадує, що "Укроборонпром" протягом кількох місяців заявляв, що працює над програмою створення безпілотників із дальністю близько тисячі км, але не розкривав подробиць проекту. У жовтні компанія опублікувала у Facebook повідомлення про те, що "наносить останні штрихи".

До слова, Ту-141 "Стриж" – дрон 70-х років, який може розвивати трансзвукову швидкість 950-1100 км/год та вміє літати на низькій висоті до 10 метрів. Дальність польоту – до 1000 км. Видання припускає, що радянські дрони Ту-141 "Стриж" та Ту-143 "Рейс" могли отримати нову навігаційну апаратуру для більш точних ударів.

Нагадаємо, зранку 5 грудня російські ЗМІ повідомили, що на аеродромі під Разянню вибухнув бензовоз, а на аеродромі у Саратовській області на бомбардувальники впав безпілотник. 

 

 

Читати також