Тим, хто оновив дані у «Резерв+», також можуть вручити повістку на вулиці — Міноборони

Людям, які оновили свої військові документи через застосунок «Резерв+», все одно можуть вручити повістку на вулиці.

Про це сказав речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в етері телемаратону «Єдині Новини», інформує "Громадське".

Він пояснив, що оновлення облікових даних через застосунок «Резерв+», означає виконання норми закону, яка набула чинності з 18 травня. Але водночас людина може перебувати у розшуку через порушення правил військового обліку і також може бути направлена на ВЛК.

Він зазначив, що українцям за кордоном, які оновили свої дані онлайн, треба особисто прийти до ТЦК, якщо вони мають статус «у розшуку», порушили правила обліку. Наприклад, зналися з обліку в одному місці та не стали в іншому. Або юнакам, які виїхали за кордон до досягнення 17-річного віку і досі не стали на облік в ТЦК — це можна зробити тільки особисто, в Україні.

«Ми розуміємо, що невеликий відсоток українців, які перебувають зараз за кордоном, можна залучити до мобілізаційних процесів, що не всі планують повертатися до України. Утім, я нагадаю: українці, які перебувають за кордоном, залишаються нашими громадянами і, відповідно, на них розповсюджується законодавство», — сказав Лазуткін.

Наразі, за словами Лазуткіна, понад 1,3 мільйона українців оновили свої дані через застосунок «Резерв+».

Зокрема, дані оновили понад 18 тисяч українців за кордоном, 190 тисяч жінок, 164 тисяч заброньованих чоловіків, понад 153 тисячі призовників і понад 90 тисяч людей з відстрочкою.

Читайте також