Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У Енергодарі міська влада працює під українськими прапорами, але у піцерії

Перший заступник міського голови Енергодара Іван Самойдюк повідомив про про стан справ у місті станом на 5 березня, на 10-й день війни, коли 2-й день в місті та поруч з ним ворожі війська.

"Ми змушені працювати в приміщенні, яке нам надав власник піцерії (дякуємо!). Але, так чи інакше, місцева влада веде роботу під прапорами України. Ми не можемо не вести роботу, тому що сьогодні працюють комунальні служби, тому що сьогодні вночі, точно так як і позавчора, вели чергування наші хлопці по дворах, патрулювали, аби не було мародерства, і будуть продовжувати це робити, наскільки це буде потрібно та можливо".

Іван Самойдюк додав, що за декілька днів вимушеного контакту з представниками російських військовослужбовців зробив свої висновки:

"Я впевнений: навіть не зважаючи на те, що сьогодні у нас стоять танки і атомна станція під контролем російських військ, ми в цій війни вже перемогли. Я чітко впевнений, що Україна завжди буде Україною. І сьогодні вояки російські бояться мирного населення більше, ніж бояться, напевно, навіть свого путіна. Вони прийшли з упевненістю, що прийшли визволити нас від нацизму і від фашизму. Але більше всього, і я це чітко розумію, бояться і ненавидять нас, тому що вони не можуть собі дозволити тої свободи і тої вольності в думках, яку можемо дозволити ми собі. Завжди холоп буде боятися і ненавидіти того, хто дозволяє собі думати про свободу і бути вільним. Все буде Україна! І перемога буде за нами".

Читати також

21.05.2022 Україну сьогодні захищає 700 тисяч військових - Зеленський

"На сьогодні це 700 тисяч – ось ви бачите результат роботи 700 тисяч людей, які воюють. 700 тисяч. Це в момент війни", - сказав глава держави. Він також додав, що уся кількість людей та техніки зараз розкидані по всій територій України. Водночас Володимир Зеленський зауважив, що навіть плюс 100 тисяч військових не змогли зупинити щирокомасштабну війну рф проти України. "З точки зору тих сил, які застосувала РФ, використовуючи абсолютно все, використовуючи навіть резерви, використовуючи таку "тиху мобілізацію" ("тиху", бо мобілізація – це коли війна, а війну вони не могли нам оголосити, вони це назвали "спецоперація"). Вони перекидали війська, збільшення було і в Криму, і в Білорусі – на різних напрямках. Це дійсно великий об’єм. Я думаю, що на сьогодні з таким об’ємом жодна країна Європи не впоралась би". При цьому глава держави нагадав, щоу країн НАТО є відповідна зброя, яка спроможна захистити небо від тих перших ударів, від яких Україна зазнала тих втрат. Зеленський також вважає, що Україна була непогано підготовлена, і росія не знала про багато речей, що і призвело до того, що Україна не була захоплена у перші дні вйни, про що говорили різні аналітики.

21.05.2022 Експертиза СБУ підтвердила, що обстріл залізничного вокзалу у Краматорську здійснили з окупованої Донеччини

- Завдяки низці досліджень траєкторії польоту ракети та аналізу інших аспектів вдалося встановити, що удар було здійснено з території Донецької області, яка ще з 2014 року перебуває під тимчасовою окупацією рф, - йдеться у повідомленні. Експерти підтвердили, що для обстрілу застосували керовану одноступінчасту твердопаливну ракету 9М79-1 із зарядом касет. На широкий загал вона більше відома як «Точка У». За інформацією СБУ, декілька комплексів із «Точкою У» розміщені на окупованих територіях Донбасу та використовуються загарбниками вже протягом 8 років. Слідчі СБУ продовжують свою роботу і поповнюють доказову базу у межах кримінального провадження за ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.