Рівне Медіа

У Рівному в парку "Хімік" чистили водойму: як це було

У Рівному активісти почистили ставок у парку Хімік, використовуючи унікальну технологію з Японії. Організатор толоки "Вода жива" Юрій Карпич розповів Суспільному: технологія дуже проста та органічна.

У неділю, 27 червня, у парку "Хімік" в Рівному пройшла акція-толока "Вода жива", метою якої було почистити ставочок на території парку. Для цього організатори акції використали М-технологію, родом з Японії, – розповів організатор акції Юрій Карпич.

"Ми використовуємо корисні мікроорганізми, глину, куди ми їх заселяємо. Солодке середовище – меляс чи навіть варення можемо використовувати. Ліпимо такі глиняні кульки, 10-14 днів вони полежать, обростають міцелієм і закидаємо їх у водойму по одній кульці на один квадратний метр. З цього почнеться процес очищення водойми, коли мікроорганізми почнуть розвиватися і їхньою природою закладено очищення води від неприємних запахів, якихось негативних впливів на водойму", – розповів екоактивіст Юрій Карпич.

Він додав, що сама технологія унікальна, бо не органічна та безпечна. В деяких країнах нею користуються в тому числі й для чистки очисних споруд. В Україні такий спосіб випробували у кількох областях.

"У нас в країні є хороший досвід у Волинській, Житомирській областях. Найбільша акція була проведена Лубнах, де наші колеги почистили озеро площею понад чотири гектари. Там вода була в дуже жахливому стані, і таким методом, зібрали людей і на толоці вдалося зробити воду прозоро-чистою", – сказав організатор акції.

На акцію запросили також представників факультету екології з Рівненського університету водного господарства, які контролюватимуть процес очистки - забиратимуть проби води до й після очищення та дадуть екоактивістам офіційні результати аналізу води.

Читати також