Ідея вшанування пам’яті очільника українських націоналістів Степана Бандери вже декілька років була на вустах і в містян, і в громадських організацій. 16 січня на виконкомі в Рівному затвердили питання щодо проведення конкурсу на кращу пропозицію створення ескізного проекту пам’ятника. 30 травня вже й провели конкурс ескізів, однак, журі не обрали жодного з них. Саме тому, сьогодні, на засіданні міськвиконкому розглядали можливість оголошення повторного конкурсу із дещо зміненими умовами.
Відповідно до нової програми, планують визначити найкращу архітектурно-планувальну проектну пропозицію та ідейно-художнє рішення майдану Згоди, а саме для реалізації ідеї концепції пам’ятника, що увічнюватиме визначного державного діяча, та стане гарною окрасою на вході до парку ім. Т. Шевченка. Тобто, разом із пам’ятником, автори повинні продумати і облаштування входу в міський парк зі сторони перехрестя вулиць Чорновола-Бандери.
Терміни проведення конкурсу:
19 липня 2018 року |
Оголошення про Конкурс |
23 липня 2018 року |
Початок реєстрації учасників Конкурсу |
23 серпня 2018 року |
Кінцевий термін подання заявки на конкурс. |
24 вересня 2018 року |
Кінцевий термін подачі конкурсних проектів |
27 вересня 2018 року |
Початок виставки відібраних проектних пропозицій |
9 жовтня 2018 року |
Фінальне засідання журі, Визначення переможців |
10 жовтня 2018 року |
Оприлюднення підсумків Конкурсу |
11 жовтня 2018 року |
Виставка проектних пропозицій переможців Конкурсу |
Вимоги до проектних пропозицій
- Для участі в Конкурсі учасники подають проектні пропозиції щодо пам’ятника Степану Бандері з прив’язкою його до конкретного місця та місцевості.
- Учасники конкурсу подають такі матеріали (документи):
- ситуаційний план (М 1:2000);
- генеральний план на оновленій топографо-геодезичній основі (у межах прилеглої території) (М 1:500);
- розгортки по вул. В. Чорновола та вул. С. Бандери (М 1:100);
- фасади пам’ятника (не менше двох) (М 1:50);
- візуалізація пам’ятника в оточуючому середовищі з точок А та Б;
- ескізна модель пам’ятника висотою до 50 см (матеріал довільний);
- модель пам’ятника в електронному вигляді (масштаб довільний, розширення не менше 300 DPI);
- інші ілюстративні матеріали, необхідні для розкриття ідеї;
- пояснювальна записка.
Графічні матеріали подаються на планшетах формату А0 (згідно додатку). Обсяг пояснювальної записки – не більше двох сторінок друкованого тексту (формат А4) з визначенням орієнтовної кошторисної вартості пам’ятника, в тому числі вартість виготовлення проектної документації, виготовлення пам’ятника в натурі, проведення робіт з благоустрою.
Умови проведення конкурсу
- Відкритий Конкурс проводиться в 1 (один) тур.
- Журі приймає рішення шляхом голосування простою більшістю голосів.
- Засідання журі вважається правочинним, якщо в ньому взяло участь більше половини його складу.
- Члени журі участі в Конкурсі не беруть, не консультують учасників та утримуються від публічних заяв, що можуть вплинути на прийняття авторами проектних рішень.
- Члени журі не мають права розголошувати будь-які відомості з розгляду проектів і визначення переможця.
- Перед розглядом конкурсних проектів журі виключає з їх складу матеріали, що не обумовлені умовами та програмою Конкурсу.
- Журі не розглядає проектів:
- які надіслані або подані після закінчення встановленого терміну;
- анонімність яких була свідомо порушена;
- такі, що не відповідають програмі та умовам Конкурсу.
Ці проекти за рішенням журі можуть бути допущені до участі у виставці конкурсних проектів із позначкою «Позаконкурсні проекти».
- Оголошення результатів Конкурсу проводиться на офіційному сайті Рівненської міської ради та в засобах масової інформації протягом місяця після прийняття рішення журі.
Відзначення переможця конкурсу
- Для відзначення кращого проекту, поданого на Конкурс, встановлюються перша премія у розмірі20 000 (двадцять тисяч) гривень, друга премія у розмірі 15 000 (п’ятнадцять тисяч) гривень,третя премія у розмірі 10 000 (десять тисяч) гривень.
- Переможець конкурсу має право на подальше проектування пам’ятника та його виконання в матеріалі. Розмір вартості спорудження пам’ятника не може перевищувати більш як на 10 (десять)відсотків розміру вартості кошторисного розрахунку, який поданий в проектних пропозиціях.
- Конкурс вважається таким, що відбувся, якщо до участі в ньому подано не менше двох конкурсних проектів, з яких хоча б одному журі Конкурсу вважає за необхідне присудити премію.
- Якщо журі не визнало жодний проект таким, який може бути рекомендований для подальшої реалізації, замовники звільняються від зобов’язань перед переможцем Конкурсу щодо замовлення на подальшу розробку проектно-кошторисної документації.
- Виплата грошової премії та вручення додаткових видів заохочень переможцям Конкурсу здійснюється замовником Конкурсу у місячний термін з дня прийняття рішення журі.
Інші умови конкурсу
- Вихідні дані на проектування складаються з необхідних для розроблення проектів текстових, графічних і топографічних матеріалів, що характеризують архітектурну та містобудівну ситуацію, інженерно-технічні, географічні та геологічні умови на території тощо.
- Конкурсні проекти, які подані для участі в Конкурсі та які не стали переможцями, можуть бути повернуті авторам впродовж одного місяця після оголошення підсумків Конкурсу. Після цього терміну організатори конкурсу не несуть відповідальність за збереження проектів.
- Проекти, яким журі присуджені грошові премії, переходять у власність територіальної громади міста Рівного.
- Конкурс фінансується за рахунок бюджету Рівненської міської ради або інших джерел, не заборонених законом.
- Витрати Конкурсу складають: грошова нагорода (преміальний фонд) та витрати, пов’язані з організацією і проведенням Конкурсу.
- Матеріали проектних пропозицій подаються на конкурс до Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради за адресою:35800, м. Рівне вул. Лермонтова, 6, тел./факс: (0362) 62-04-11, e-mail: umiarx@gmail.com, анонімно під девізом у формі шестизначного числа, яке проставляється у верхньому правому кутку на перших сторінках усіх матеріалів проекту. Інформація про авторів проекту, а також пропозиції щодо розподілу можливої премії між членами авторського колективу, подаються у запечатаному конверті з девізом.
Сьогодні ж депутати не проголосували за це, адже знайшли деякі неточності, тому попросили допрацювати та подати проект на наступне засідання.