Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

У жовтні в Рівненській області був аномальний дефіцит опадів

Фото з відкритих джерел

У жовтні спостерігалася практично суха та переважно прохолодна погода. Середня добова температура повітря коливалася в межах 5º відносно норми, лише вдень 21 жовтня, коли зафіксовано максимум температури – 19-21º тепла, додатні відхилення сягали 7º.

Мінімум температури повітря становив 4-5º морозу (вночі 10 та 25 жовтня). Про це повідомили в обласному центрі гідрометеорології. 

Середня за місяць температура повітря була близькою до кліматичної норми.

"У жовтні відмічався аномальний дефіцит опадів: 5-6% кліматичної норми – в центральній та північній частинах за повоєнний період менше цього місяця випало лише у 1977р., в південній частині це аномальне значення за період спостережень. Всі вони випали в другій декаді. Днів з опадами ≥0,1мм було всього 2 (норма 10-11). Спостерігалось 2-3 дні з туманом (норма 4-6), 2-4 дні з вітром ≥15м/с (норма 1-2). Максимальна швидкість вітру в поривах становила 15-19м/с", - йдеться у повідомленні синоптиків. 

На кінець місяця рівні води (за винятком Усті та Горині місцями) залишаються на відмітках, нижчих від середніх меженних за багаторіччя.

На водозборах річок області спостерігався дефіцит опадів – 1-13% місячної норми.

Небезпечних та стихійних явищ за даними гідропостів у жовтні не спостерігалось.

Водність річок, порівняно з минулим місяцем, незначно (до 9-14%) збільшилась (лише водність Стиру збільшилась на 30%). Однак на Льві зберігається нижчою за критерії маловоддя – 18% місячної норми, низькою на Случі – 33% норми, на решті річок водність також понижена – 57-68% норми.

Впродовж місяця на окремих ділянках річок спостерігалося заростання русла – у створі гідропосту Корнин (р.Устя) рослинність по перерізу потоку, з 17 жовтня рослинність стелеться по дну.

Станом на 8год. 31 жовтня 2021р. температури води у всіх створах була на 2-3° нижчою за температуру води на цю дату в 2020р. і дорівнювала +7..+10°.

Читати також

01.12.2021 Вчителька з Волині судиться через відсторонення від роботи - не має COVID-сертифікату

Вчителька Комунального опорного закладу загальної середньої освіти «Рожищенський ліцей №3» подала позов до суду через відсторонення від роботи. Вона вимагає поновлення на роботі, стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу. Нещодавно суддя Рожищенського районного суду Наталія Шептицька вивчила матеріали цієї цивільної справи. Позовну заяву прийняли до розгляду та відкрили провадження у справі.