Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Унікальний для України досвід: біля Рівного хочуть збудувати завод

П'ятого жовтня у Рівному секретар міськради Віктор Шакирзян та члени тимчасової контрольної комісії зустрілись з представники ТОВ «Група Компаній «САТЕР-ЕКОЕНЕРГО» та потенційними інвесторами, які готові побудувати в обласному центрі сортувальний комплекс і ТЕЦ, яка працюватиме на біомасі. Про це повідомила пресслужба міської ради.

Подібні проєкти реалізовані у Відні, Стокгольмі. Для України це унікальний досвід, який Рівному пропонують як пілотний представники ТОВ «Група Компаній «САТЕР-ЕКОЕНЕРГО», йдеться у повідомленні.

"Зазначимо, що компанія ТОВ «ГК «САТЕР-ЕКОЕНЕРГО» є учасником українського ринку відновлюваної енергетики з 2019 року в ролі генпідрядника в будівництві промислових електростанцій, що працюють на відновлюваних джерелах енергії (ВДЕ). З побудовою у місті Рівному сортувального комплексу та ТЕЦ має вирішитися проблема утилізації та перероблення відходів. Інвестори гарантують додаткові робочі місця, покращення екологічної ситуації, сплату податків у місцевий бюджет, обіцяють співпрацю з місцевими комунальними та бізнесовими структурами тощо", - йдеться у повідомленні міської ради.

На спорудження такого потужного комплексу потрібно орієнтовно два-три роки. Навантаження на бюджет міста буде нульове. Проте, Рівненська територіальна громада повинна забезпечити представників компанії земельною ділянкою та сировиною для переробки.

Представники компанії «САТЕР-ЕКОЕНЕРГО» сьогодні представили тристоронній Меморандум про співпрацю. Секретар Рівнеради Віктор Шакирзян зазначив, що у міській раді є тимчасова контрольна комісія для вивчення пропозицій щодо організації переробки побутових відходів. Після засідання цієї комісії буде прийняте рішення щодо подальшої співпраці.

"Для нас важливо врахувати усі нюанси, зокрема і технічну, екологічну та економічну складову, адже ми вже маємо гіркий досвід заводу, який не працює. Тому, усі запропоновані проєкти проходитимуть детальну оцінку депутатської комісії, яка і представлятиме свої висновки громаді", - повідомив секретар Рівнеради.


 

Читати також