Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Успішні контратаки: ЗСУ витісняє російські війська подалі від Києва і не пускає до Одеси через Миколаїв

Українські військові на Київщині не лише тримають оборону, а ще й переходять у наступ. За даними британської розвідки, завдяки успішним контратакам ЗСУ зуміли деокупувати вже кілька населених пунктів.

Про це пише 24 Канал із посиланням на британську розвідку. 

Розвідка Великої Британії підтвердила інформацію про успішні контратаки ЗСУ у Київській області. Повідомляється, що нашим військовим вдалося визволити з-під тимчасової російської окупації кілька міст області.

Які ще успіхи ЗСУ відзначила британська розвідка

У Великій Британії припускають, що українські сили спробують відтіснити російські війська по північно-західній осі від Києва – до аеродрому Гостомель.

- Українські контратаки та відступ російських військ на сильно розтягнутих лініях постачання дозволили Україні знову зайняти міста та оборонні позиції в радіусі до 35 кілометрів на схід від Києва, – ідеться у зведенні британської розвідки.

Окрім Київщини, ЗСУ здобувають нові перемоги й на півдні України. У розвідці зазначають, що хоч росіяни досі намагаються обійти Миколаїв, щоб наблизитися до Одеси, їхнє просування вкрай повільне. Усе через проблеми з логістикою та героїчний опір наших захисників.

Читати також

21.05.2022 Україну сьогодні захищає 700 тисяч військових - Зеленський

"На сьогодні це 700 тисяч – ось ви бачите результат роботи 700 тисяч людей, які воюють. 700 тисяч. Це в момент війни", - сказав глава держави. Він також додав, що уся кількість людей та техніки зараз розкидані по всій територій України. Водночас Володимир Зеленський зауважив, що навіть плюс 100 тисяч військових не змогли зупинити щирокомасштабну війну рф проти України. "З точки зору тих сил, які застосувала РФ, використовуючи абсолютно все, використовуючи навіть резерви, використовуючи таку "тиху мобілізацію" ("тиху", бо мобілізація – це коли війна, а війну вони не могли нам оголосити, вони це назвали "спецоперація"). Вони перекидали війська, збільшення було і в Криму, і в Білорусі – на різних напрямках. Це дійсно великий об’єм. Я думаю, що на сьогодні з таким об’ємом жодна країна Європи не впоралась би". При цьому глава держави нагадав, щоу країн НАТО є відповідна зброя, яка спроможна захистити небо від тих перших ударів, від яких Україна зазнала тих втрат. Зеленський також вважає, що Україна була непогано підготовлена, і росія не знала про багато речей, що і призвело до того, що Україна не була захоплена у перші дні вйни, про що говорили різні аналітики.

21.05.2022 Експертиза СБУ підтвердила, що ракетний обстріл вокзалу у Краматорську здійснили з окупованої Донеччини

- Завдяки низці досліджень траєкторії польоту ракети та аналізу інших аспектів вдалося встановити, що удар було здійснено з території Донецької області, яка ще з 2014 року перебуває під тимчасовою окупацією рф, - йдеться у повідомленні. Експерти підтвердили, що для обстрілу застосували керовану одноступінчасту твердопаливну ракету 9М79-1 із зарядом касет. На широкий загал вона більше відома як «Точка У». За інформацією СБУ, декілька комплексів із «Точкою У» розміщені на окупованих територіях Донбасу та використовуються загарбниками вже протягом 8 років. Слідчі СБУ продовжують свою роботу і поповнюють доказову базу у межах кримінального провадження за ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.