Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

В Україні сповільнився ріст цін на курячі яйця

В Україні стабілізувалися закупівельні ціни на тендерах на курячі яйця. 

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства. 

- Як і очікувалось, зростання майже зупинилось – 20 жовтня середня закупівельна ціна торговельними мережами становила 59,6 грн за 1 десяток (+3 в.п. до ціни 13.10), а сьогодні (27 жовтня) ціна становить 60,1 грн за 1 десяток, що на 1 в.п. вище ціни минулого тижня, - йдеться у повідомленні. 

Зазначається, що виробники відновлюють поголів’я птиці задля забезпечення попиту і стабілізації ринку.

«Орієнтовно до кінця року посадять як мінімум +6,5 млн шт. птиці, що на 35-40% більше у порівнянні до поголів’я вересня. Від моменту посадки до старту повноцінного знесення яєць проходить 150 днів (5 місяців). То ж можемо очікувати зниження ціни до економічно обґрунтованої. Ми вийшли на цінове плато, а коли збільшиться поголів’я курей-несучок, очікуємо на зниження ціни», - каже  заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

У міністерстві пояснюють, що на зростання ціни вплинув сезонний попит, значне скорочення поголів’я курей та падіння виробництва, через військові дії підприємства значно скоротили або взагалі припинили свою діяльність. Через війну було частково призупинено інкубацію яйця для отримання молодняку птиці.

Читати також