Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

В Україні вивели новий тип солодкої кукурудзи, яку можна їсти навіть сирою

Вінницькі селекціонери створили стартап-компанію та вивели солодку кукурудзу, яку можна споживати сирою.

Про це повідомляє видання "Шо там?" з покликанням на SEEDS.

Йдеться про нову унікальну кукурудзу, яка поєднує зерна з різною цукристістю та смаком на одному качані. За смаковими властивостями вона подібна до глясе.

«До винайдення такої кукурудзи ми пройшли довгий шлях. Це – абсолютна нова генетика. у всьому світі таку кукурудзу називають синергетичною, від синергії різних типів цукрів та смаків на одному качані. По-мнагорівськи ми називаєм її кукурудзою глясе-типу», — розповів керівник компанії та винахідник Михайло Нагорняк.

Назвали новий сорт «Суперсолодка кукурдза глясе-типу», як кава з морозивом.

Вінницькі селекціонери хотіли створити аналог популярного американського сорту Добриня, тільки з українською пропискою. Однак результат виявся небагато кращим – вдалося створити новий глясе-тип, в якому присутнє унікальне поєднання природних цукрів: фруктози та сахарози.

Зазначається, що під час вирощування нового глясе-типу кукурудзи на городі таких проблем не виникає.

«Ми рекомендуємо враховувати погодні умови: якщо падає сніг, краще не висівати солодку кукурудзу типу глясе. Однак для неї підійде доволі ризикований, але цілком реальний термін ультрараннього посіву – з 10 квітня. І ми гарантуємо, що ви отримаєте врожай. Навіть більше: якщо через холоди деякі рослини не зійдуть, то дамо насіння для ще одного висівання», – наголошує Михайло Нагорняк.

Читати також