Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Відсьогодні Україна повністю перейшла на е-лікарняні: як це працює

В Україні з 1 жовтня всі медичні заклади видаватимуть електронні лікарняні листки. Про це повідомили в МОЗ, 

Як зазначається, до єдииної системи підключили всі медзаклади країни, це блиько 3 тисяч. Загалом сформовано близько шести мільйонів лікарнних висновків. 

“Електронні лікарняні — це прозорий, зручний для пацієнта і підзвітний для лікаря процес фіксації надання медичних послуг та подальших страхових виплат. Пацієнту більше не доведеться витрачати свій час на паперову тяганину. На сьогодні уже створено більше 1,1 мільйона електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність у 2 991 закладі 47 тисячами лікарів",  — сказав Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. 

Е-лікарняний матиме дві частини. Медичний висновок - це документ після обстеження лікаря, у якому міститься загальний діагноз. Лікар створює його у Реєстрі та завіряє його електронним підписом. Пацієнт отримає про це смс. 

Звідти за кілька секунд лікарняний потрапляє до Реєстру Пенсійного фонду. І там формується  електронний листок непрацездатності — це саме той документ, за яким нараховуються виплати. Про це пацієнт також отримає смс. 

Роботодавець зможе побачити ваш лікарняний на портал ПФУ.

ЛІкар несе повну відповідальність за те, що він вписує в е-лікарняний. Спроба підробити докмент - означає те, що лікар, або весь медичний заклад може втратити ліцензію. За цим стежитимуть працівники Фонду соціального страхування. 

“Електронні листки непрацездатності формуються автоматично, що зручно для українців. Більше немає потреби збирати довідки та стояти у чергах. Це прискорить процес отримання виплат. До того ж, кожен зможе перевірити інформацію про себе в особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України. Завдяки цьому процес стане більш відкритим, а корупційні ризики зменшаться”, — зазначив Голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус.

Читати також