Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Відсьогодні в Україні заборонені одноразові пластикові пакети

Відсьогодні в Україні буде заборонено розповсюджувати поліетиленові пакети безкоштовно. 

Про це повідомив головний еколог України Андрій Мальований.

З 10 грудня вводиться в дію закон №1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів». Це означає, що вже відсьогодні забороняється розповсюдження надтонких (до 15 мікрометрів), тонких (до 50 мікрометрів) та оксорозкладних пластикових пакетів в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг.

За порушення цієї вимоги для суб’єктів господарювання передбачені високі штрафи – 8,5-17 тисяч гривень. Мораторій не поширюється на надтонкі (шириною до 225 міліметрів, що зазвичай використовуються для сипучих продуктів і м’яса) та біорозкладні пластикові пакети. Вони не зникнуть з українських магазинів до появи екологічнішої альтернативи.

Також під забороною безкоштовне надання пластикових пакетів, товщина яких більша за 50 мікрометрів. Вони можуть пропонуватися у магазинах, однак лише на платній основі. Безплатне їх розповсюдження карається штрафом 1700-3400 гривень.

Слід зазначити, що наразі ціни на продаж дозволених для використання пластикових торбинок досі не встановлені. Кабінет Міністрів України розробив відповідний проект постанови, де вартість пакетів варіюється від 2 до 3 гривень за штуку. Однак документ досі не затверджений. Тож наразі покупці взагалі не зможуть отримати торбинку у магазині.

Читати також