Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Відсьогодні в Україні заборонені одноразові пластикові пакети

Відсьогодні в Україні буде заборонено розповсюджувати поліетиленові пакети безкоштовно. 

Про це повідомив головний еколог України Андрій Мальований.

З 10 грудня вводиться в дію закон №1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів». Це означає, що вже відсьогодні забороняється розповсюдження надтонких (до 15 мікрометрів), тонких (до 50 мікрометрів) та оксорозкладних пластикових пакетів в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг.

За порушення цієї вимоги для суб’єктів господарювання передбачені високі штрафи – 8,5-17 тисяч гривень. Мораторій не поширюється на надтонкі (шириною до 225 міліметрів, що зазвичай використовуються для сипучих продуктів і м’яса) та біорозкладні пластикові пакети. Вони не зникнуть з українських магазинів до появи екологічнішої альтернативи.

Також під забороною безкоштовне надання пластикових пакетів, товщина яких більша за 50 мікрометрів. Вони можуть пропонуватися у магазинах, однак лише на платній основі. Безплатне їх розповсюдження карається штрафом 1700-3400 гривень.

Слід зазначити, що наразі ціни на продаж дозволених для використання пластикових торбинок досі не встановлені. Кабінет Міністрів України розробив відповідний проект постанови, де вартість пакетів варіюється від 2 до 3 гривень за штуку. Однак документ досі не затверджений. Тож наразі покупці взагалі не зможуть отримати торбинку у магазині.

Читати також

12.08.2022 На Луганщині підірвали автомобіль "начальника МРЕВ", який співпрацював з окупантами з 2014 року

«Ми постійно отримуємо повідомлення про роботу партизанів… Буквально вчора на Старобільщині внаслідок вибуху газової установки в автомобілі у лікарні у тяжкому стані перебуває колаборант, який з 2014 року почав співпрацювати з окупантами», – заявив Гайдай в ефірі телемарафону. Наприкінці липня голова ОВА повідомляв, що біля Сватова на Луганщині невідомі особи влаштували підпал на залізниці, якою армія РФ доставляє боєприпаси на фронт. Він назвав це роботою «луганських партизанів».