Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Врятував сотні життів у Маріуполі: начмеду Віктору Івчуку присвоїли звання Героя України

11 квітня начальник військового шпиталю Маріуполя, полковник медичної служби Віктор Івчук був удостоєний звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка». На його рахунку - сотні врятованих життів захисників та мешканців Маріуполя. 

Про це повідомляє Міноборони. 

З 2014 року Віктор Івачук воював на Донбасі у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Начмед разом із бойовими медикам надавав першу допомогу пораненим та здійснював їх евакуацію. Як сам він зазначав, у 2014 році були великі втрати серед військових медиків, адже росіяни цілеспрямовано стріляли по них, хоча чудово бачили пов’язки з червоним хрестом.

Полковник брав участь у Рейді 95-ї аеромобільної бригади, відомому як найдовший рейд у світовій військовій історії (тривав з 19 липня по 10 серпня 2014 року). Поранених, за його словами, возили із собою. Фахову лікарську допомогу в тих умовах надати було неможливо, але й здійснити безпечну евакуацію не завжди вдавалося.

27 липня 2014 року під час штурму Савур-Могили Віктор Івчук дістав осколкове вогнепальне поранення. Той бій був одним з найкривавіших у рейді. Проте незважаючи на власні тяжкі ушкодження, організував справжню спецоперацію, завдяки якій з поля бою вдалося евакуювати 60 поранених бійців.

Читати також