Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як подорожувати із домашнім улюбленцем?

Фото -Depo.ua

Поліська митниця Держмитслужби повідомляє, що в разі переміщення тварин через митний кордон України, необхідно ознайомитися з  Порядком ввезення домашніх тварин. При переміщенні, живі тварини підлягають письмовому декларуванню, згідно статей 371, 372  Митного кодексу та ветеринарно-санітарному контролю. Вивезення, або ввезення,  неідентифікованих тварин або тварин без відповідних ідентифікаційних, ветеринарних та інших супровідних документів забороняється.

Ветеринарні документи, а також державні органи, які їх видають, визначено в ст. 32 Закону України «Про ветеринарну медицину». Тварини при переміщенні за межі України супроводжуються міжнародними ветеринарними сертифікатами, ветеринарними картками та/або ветеринарно-санітарними паспортами на тварин, які видаються:

- управліннями ветеринарної медицини в областях, містах обласного значення, районах;

- в державних закладах ветеринарної медицини;

- в регіональних службах державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті.

Ветеринарно-санітарні паспорти на тварин можуть видаватися ліцензованими лікарями ветеринарної медицини.

При цьому, подорожуючи з тваринами, слід врахувати, що вимоги до перевезення тварин авіаційним, автомобільним, залізничним, морським і річковим транспортом встановлені Правилами транспортування тварин, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 року N 1402.

Перед виїздом, радимо ознайомитися з правилами країни, на територію якої ввозитиметься тварина, а також країн, через які вона переміщуватиметься, зокрема щодо встановлених заборон чи обмежень на ввезення.

Таким чином, при дотриманні правил перевезення домашніх тварин, подорож пройде приємно для вас та вашого улюбленця.

Переміщення тварин через митний кордон України без відповідних ідентифікаційних, ветеринарних та інших супровідних документів забороняється

Читати також