Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як відтепер оцінюватимуть земельні ділянки на Рівненщині?

Керівники Головного управління надали роз’яснення щодо вступу в дію загальнонаціональної нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення

Начальник ГУ Роман Мигаль та заступник начальника ГУ Ілля Карпов взяли участь у нараді з податківцями області з питання змін, які стосуються вступу в дію загальнонаціональної (всеукраїнська) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, яка набрала чинності 01 січня 2019 року. Було обговорено зміни які очікуються  в частинні оподаткування земельних ділянок с/г призначення.

Роман Мигаль наголосив:

“Держгеокадастром зведено, в базі даних ДЗК, всі дані про загальнонаціональну нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів в єдину систему та створено портал із можливістю онлайн-розрахунку нормативної грошової оцінки вказаних земельних ділянок. Ознайомитись з роботою порталу та замовити витяг з НГО сформованої земельної ділянки с/г призначення за межами населеного пункту можна за посиланням”.

На нараді також обговорювались питання щодо формування та видачі витягів з НГО земельних ділянок с/г призначення за межами населеного пункту, піднімалось питання отримання витягів з НГО земельних ділянки с/г призначення за межами населеного пункту,  дані яких відсутні в ДЗК.

Підсумовуючи Ілля Карпов додав :

“Із запуском порталу зникає необхідність складання технічних документацій з нормативно грошової оцінки по окремим ділянкам сільськогосподарського призначення, які виготовлялись для визначення розмірів орендної плати, земельного податку, державного мита та інших обов’язкових платежів. Це є важливою перевагою для громадян, адже раніше технічні документації на окремі ділянки потрібно було розробляти за власний кошт. Перевагою для держави  — більш точна оцінка ділянок, яка є базою для нарахування податків. Загальнонаціональна оцінка буде діяти найближчі 7 років”.

Читати також