Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

14 січня - свято Василія Великого: які традиції існують у цей день

Фото з відкритих джерел, ілюстративне.

14 січня православні християни відзначають свято Василія Великого. Він був надзвичайно віруючим чоловіком, богословом, вченим, вів аскетичний спосіб життя. Прийняв хрещення в річці Йордан від патріарха Єрусалимського Максима III. Під час цього таїнства в річку вдарила блискавка та вилетів голуб, що означало Божу благодать та любов.

Василій згодом став архієпископом Кесарійським. Був надзвичайно добрим та милосердним, займався благочинністю. Господь віддячив чоловікові, нагородивши його даром зцілення та провидіння. Василій Великий навіть міг випросити прощення в Господа для грішника, що зрікся християнської віри. Також святий Василій є покровителем землеробства.

Василій надзвичайно багато зробив, щоб навернути людей на праведний шлях. Це стало метою його життя. Він є автором багатьох богословських праць, написав устав для монастирів, в якому роз’яснив правила внутрішнього розпорядку.

Значну просвітницьку роль здійснив за життя Кесарійський архієпископ Василій. Для укріплення християнської віри він пожертвував своїм життям, бо відмовився від усього мирського.

14 січня також відзначається свято Обрізання Господнє, тому люди вірили, що цього дня не можна нічого різати.

Зранку слід піти до церкви та помолитися до Василія Великого.

Діти засівають зерном, примовляючи побажання господарям дому.

Вважалося, що зранку першим до хати має зайти чоловік, щоб закликати удачу та достаток.

Читати також

09.08.2022 Українські артилеристи показали, як використовують британські гаубиці L119 на Херсонщині

"Це озброєння поступило від нас до партнерів, а саме десантно-штурмові війська. Зараз ми це озброєння освоюємо, і досить впевнено. З цього озброєння ми ефективно даємо відсіч ворогу. Перевага цієї гармати у тому, що вона значно легша в порівнянні, наприклад, із D-30, вона мобільніша, швидша у розгортанні й точніша. Боєприпаси важать менше і її може пересувати менша техніка", — йдеться у повідомленні.