Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

АМКУ визнав дії виконкому та департаменту Рівнеради порушенням

Західне міжобласне територіальне відділення АМКУ визнало порушенням дії Рівненської міськради. 

Про це повідомляють на сайті відділення. 

Як зазначається, адміністративна колегія Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України 28 вересня 2023 року визнала порушенням законодавства про захист економічної конкуренції дії виконавчого комітету Рівненської міської ради та Департаменту економічного розвитку Рівненської міської ради.

Орган місцевого самоврядування висував безпідставні вимоги щодо надання документів для встановлення режиму роботи суб’єктів господарювання, не передбачені законодавчими актами України.

- За результатами проведеного аналізу рішень органів місцевого самоврядування м.Рівне та Рівненської області на відповідність законодавству про захист економічної конкуренції, Відділення виявило, що виконком Рівненської міської ради рішенням від 14.11.2017 №114 «Про затвердження Положення про режими роботи закладів суб’єктів господарювання» затвердив, що для встановлення режиму роботи суб’єкт господарювання має подати копію декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання. Такі дії створюють бар’єри вступу на ринок нових суб’єктів господарювання, що, в свою чергу, може призвести до обмеження конкуренції у сфері торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування населення в місті Рівне, - йдеться у повідмленні. 

Адмінколегія Західного МТВ АМКУ визнала дії виконавчого комітету Рівненської міської ради та Департаменту економічного розвитку Рівненської міської ради порушенням законодавства про захист економічної конкуренції. Варто зазначити, що під час розгляду справи виконавчий комітет Рівненської міської ради рішенням від 09.11.2021 №106 затвердив Положення про режими роботи закладів суб’єктів господарювання, в якому відсутні не передбачені законодавством вимоги та обмеження, чим припинив порушення.

Читати також