Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Чи справді лимони містять так багато вітаміну C

Вітамін С відіграє важливу роль у нашому організмі. Він бере участь у процесах метаболізму, захищає молекули (білки, ліпіди, вуглеводи та ін.) від пошкодження активними формами кисню.

Також він потрібен для синтезу гормонів, що грають важливу роль у реакції серцево-судинної системи на важку інфекцію, і допомагає засвоювати залізо.

Люди звикли думати, що найбільше вітаміну C саме у лимоні. Проте насправді це не так, зауважує дієтологиня Світлана Фус. Тому, за її словами, орієнтуватися на вживання лише лимона як джерела вітаміну С у зимовий період не слід. 

Зазвичай нам достатньо 1-2 дольки лимона в чай. А в одній часточці лише 3-4% денної норми аскорбінової кислоти. Крім того, значна частина вітаміну руйнується у гарячому чаї. Тому лимон, насамперед хороша смакова добавка, - пише вона. 

До прикладу, середній апельсин (150 г) містить майже денну норму вітаміну С – 70-80 мг, а середній лимон вагою 120 г майже наполовину менший – всього 48 мг.

Тому дієтологиня радить вживати овочі, фрукти та ягоди – свіжі, заморожені або квашені, щоб постійно підтримувати в організмі достатню концентрацію вітаміну С.

Продукти, що заповнять потребу організму у цьому важливому вітаміні.

  • 100 г капусти, 1 яблуко, 30 г чорної смородини, 1 помідор;
  • 40 г болгарського перцю;
  • 200 г цвітної капусти (на пару).

Читати також