Град побив посіви сої та зернових на полях у Рівненській області

На Рівненщині негода пошкодила посіви зернових та сої. 

На сторінці Рівненського обласного центру з гідрометеорології повідомляють, що причиною пошкоджень стали град та пориви вітру на початку червня.

Під час чергового виїзду агрометеорологів Рівненського ЦГМ на спостережні поля, що розташовані поблизу с.Вересневе (Великоомелянської територіальної громади, Рівненського району Рівненської області), у ході обстежень рослин було виявлено значні механічні пошкодження листя у соняшника та сої (в окремих рослин сої також було пошкоджено точку росту); пошкодження у ярого ячменю у тих частинах полях, де густота посівів була порівняно меншою, а рослини – слабшими; на посівах озимої пшениці пошкодження було виявлено лише в окремих рослин. Таких пошкоджень було завдано погодними умовами 1 та 2 червня, коли у центральній частині Рівненської області пройшли грози з градом та поривами вітру.

Весняні грози та буревії є звичними для Рівненщини явищами. Однак, аналіз метеорологічних умов за період з 2010 року і до сьогодні виявив цікавий факт частоти проходження граду у центральній частині Рівненщини саме в останні дні травня – на початку червня. У цей період регулярно відмічався град, внаслідок якого сільськогосподарські культури на полях, де ведуться спостереження спеціалістами сектору агрометеорології Рівненського ЦГМ, зазнавали пошкоджень:

  • у 2010 (16 травня та 1 червня),
  • 2015 (16 червня),
  • 2019 (6 червня),
  • 2020 (28 травня),
  • 2022 (1, 2 червня).

Найбільших пошкоджень зазвичай зазнавали культури з більшою площею листкової пластини (н-лад, кукурудза).

Читайте також