Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Керівники лікарень переводять медиків на півставки після підвищення зарплат

Ілюстративне фото

Минулого тижня Кабмін ухвалив постанову про підвищення заробітних плат медичним працівникам. Зокрема, оплату празі не менше ніж 20 000 гривень встановлено для лікарів. Медсестри мають отримувати від 13 500 гривень. 

Однак, голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Михайло Радуцький заявив, що до нього надходять скарги від медиків країни про протиправні дії керівників лікувальних закладів. Працівники лікарень кажуть, що керівники примушують їх переходити на півставки. Втім, обсяг роботи не зменшується.

Народний обранець зазначив, що на дакі дії керівників медзакладів будуть регувати жорстко і такі ситуації є неприпустимі.

"МОЗ вже відреагував на такі випадки. Міністерство вважає таку ситуацію абсолютно неприпустимою та радить медикам звертатись зі скаргами до регіональних управлінь Держпраці. Якщо перевірка підтвердить такий факт, то керівник закладу буде оштрафований на 65 тис грн за кожного працівника. Важливо, що в ході перевірки Держпраці не розголошує особу заявника", - зазначає пан Радуцький.

У таких випадках медикам пропонують звертатися відразу до Комітету. У надісланій інформації повинно бути вичерпно написано про обставини та  дії керівництва лікарні. 

"Будемо підключати МВС, НСЗУ, МОЗ, очільників ОДА та вимагати оперативної реакції.Якщо керівництво медичного закладу дійсно не розуміє, як навіть за умови збільшення тарифів забезпечити підвищення зарплат – необхідно звертатись за допомогою до місцевої влади, НСЗУ та МОЗ, та спільно шукати шляхи розв’язання проблеми. Але компенсувати власну менеджерську неефективність за рахунок інтересів трудового колективу Комітет не дозволить", - додав Радуцький.

Читати також

25.05.2022 "Розмови про обмін передчасні": у росії хочуть вироку для бійців "Азову"

"Усі речі розглядатимемо після того, як ті, хто здався в полон, будуть відповідним чином засуджені і винесено вирок. Тоді можуть бути якісь інші кроки. До цього всі розмови про обмін передчасні", - сказав Руденко. Так представник МЗС Росії прокоментував можливість обміну Вадима Шишімаріна, засудженого в Україні за вбивство цивільного мешканця Сумщини до довічного ув'язненя. При цьому пропагандистські ЗМі пишуть лише про обмін військових з полку "Азов", хоча із підземель "Азовсталі" вийшли й інші захисники: морпіхи, прикордонники, співробітники поліції.