Хотів очолити окупаційний орган та здавав дані про рух військової техніки: на Рівненщині засудили колаборанта

Фото скріншот із відео ТСН

На Рівненщині засудили за державну зраду та незаконне придбання та зберігання зброї 27-річного жителя Сарн Олександра Шкатова. 

Про це повідомляє обласна прокуратура. 

Як зазначається, чоловік, сповідуючи проросійські погляди, ще до початку повномасштабного вторгнення рф встановив зв'язок із представником російських спецслужб. збирав і передавав йому дані про шляхи переміщення техніки ЗСУ та місця розташування військових частин.

Так, на вимогу своїх кураторів сарненчанин зібрав та передав інформацію про рух військової техніки ЗСУ через місто Сарни. Вже наступного дня зрадник повідомив про виявлену ним техніку та озброєння на території однієї із військових частин ЗСУ. Цю інформацію ворог міг використати для подальшого нанесення ракетних ударів по цих об’єктах.

Також чоловік виявляв бажання і готовність очолити окупаційні органи у випадку захоплення росіянами території Рівненської області. Під час обшуків у нього також вилучили 4 боєкомплекти набоїв, та дві гранати РГД-5 із запалом до них, які він придбав та зберігав без передбаченого законом дозволу.

5 травня вироком Сарненського суду чоловіка засуджено до 12 років ув’язнення.