Осінні "кульки" з квітами різних кольорів можна зустріти у багатьох квітниках. Хризантеми мають не лише сотні варіацій забарвлення, а й неповторний аромат та витривалість. Втім, навіть ці кущики можуть підводити садівників та не цвісти восени.
Причин відсутності квітів може бути кілька:
- Дуже щільна посадка;
- Низька освітленість;
- Виключно бідний грунт і недолік азоту;
- Перезволоження;
- Хвороби і шкідники.
Ще однією причиною може бути неправильно обраний сорт. Сигналом до початку формування бутонів є скорочення світлового дня, але у різних сортів це відбувається з різною швидкістю. Сорт, який росте на вашій клумюі, може просто не встигнути зацвісти. Безпрограшний варіант - корейські гібридні хризантеми («дубки»). Ці квіти відмінно себе почувають і пишно цвітуть, як в північних, так і в південних регіонах.
Щодо хвороб хризантем, то найчастіше рослина страждає через неправильний догляд.
- Грибкові захворювання при перезволоженні під час вегетації або при зберіганні;
- «Удушення» при застоюванні води в грунті, що викликає порушення балансу між вбиранням вологи корінням і випаровуванням надземною частиною рослини;
- Надлишок або недолік добрив.
Ці причини викликають в'янення, припинення зростання, гниття коренів, відмирання пагонів і бутонів. Виправити становище можна пересадивши рослина на нове місце, дотримуючись потрібну агротехніку.
Біла іржа, сіра гниль, септоріоз та борошниста роса - інфекційні захворювання. Лікування проводиться препаратами міді. Надійним засобом проти шкідників (лугових клопів, кліщів і тлі) будуть системні інсектициди.