Тюльпани – це дуже гарні та різноманітні квіти, їх існує понад 150 видів, що різняться за формою, кольорами та термінами цвітіння. Ці рослини одними із перших зацвітають, якщо їх правильно висадити восени. Вибір часу, якісного посадкового матеріалу та дотримання техніки висаджування допоможуть квітам розвиватися якомога краще.
Коли садити тюльпани восени?
Оптимальний час для посадки тюльпанів восени — це період, коли температура ґрунту сягає +7-10°C. Зазвичай це відбувається із середини вересня до початку листопада, однак залежить від клімату вашого регіону. У північних областях садити варто приблизно наприкінці вересня, тоді як у південних регіонах — ближче до зими. Важливо знайти "золоту середину", адже якщо рослини не встигнуть вкоренитися до настання морозів, то можуть загинути. Для вдалого процесу вкорінення їм необхідно приблизно 30 днів. Якщо ж висадити цибулини зарано, тоді вони в теплу погоду ще можуть прорости.
Орієнтуйтеся на температуру ґрунту та прогноз погоди. Щоб цибулини успішно вкоренилися, важливо також стежити за нічною температурою — вона має бути не нижчою за +2-3°C. Якщо ж ви пропустили цей момент, і раптово настала холодна погода, не варто впадати у відчай. Поки ґрунт ще не промерз, тюльпани можна висаджувати, але потрібно забезпечити їм додатковий захист. У цьому випадку мульча або гілки хвойних дерев стануть справжнім рятівним щитом, який убереже цибулини від морозів.
Чому краще садити тюльпани восени, а не весною?
Осінь є ідеальним сезоном для посадки тюльпанів, що підтверджують досвідчені садівники. Це пояснюється тим, що цибулини тюльпанів потребують періоду "охолодження", який активує процеси, необхідні для формування міцних пагонів та красивих квітів навесні. Осіннє висаджування тюльпанів має низку переваг, зокрема:
- Раннє цвітіння. Тюльпани, які посадили під зиму, починають радувати першими бутонами вже у квітні. Цибулини встигнуть загартуватися, що допомагає виробити речовини, необхідні для швидкого та активного росту навесні.
- Міцна коренева система. Вкорінення восени допомагає рослинам уникнути ризику загибелі навесні через слабкі корені.
- Стійкість до несприятливих умов. Висаджені під зиму тюльпани проходять природну адаптацію до холоду, що робить їх стійкішими до тимчасових весняних похолодань, які часто трапляються в період міжсезоння.
Джерело: espreso.tv