Лікарі «Охматдиту», пересадивши печінку, врятували життя дівчині із рідкісною хворобою.
Про це повідомив Михайло Радуцький.
Наприкінці жовтня до Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» доставили 19-річну Вероніку. В неї були ознаки гострої печінкової недостатності та білірубін на рівні понад 200. У дівчини – хвороба Вільсона-Коновалова. Це важке спадкове захворювання, яке призводить до надмірного накопичення міді у тканинах та може спричиняти печінкову недостатність. За статистикою, хворобу виявляють у 1-4 людини на 100 тис. населення.
Зазвичай у Єдиній державній інформаційній системі трансплантації (ЄДІСТ) пари донор-пацієнт формуються в автоматичному режимі. Але в цьому випадку стан пацієнтки був критичний, тому консиліум лікарів «Охматдиту» вирішив: трансплантація – це єдиний спосіб зберегти життя дівчині. Відповідний висновок подали до Українського центру трансплант-координації. Вероніці був присвоєний перший статус екстреності у черзі на трансплантацію.
Протягом трьох днів система підібрала для Вероніки двох посмертних донорів, але їхні печінки виявилась непридатною для пересадки. На шостий день від подачі заявки система знайшла донора у КНП «Балтійська центральна районна лікарня» Одеської області: 17-річний хлопець загинув у аварії, і його родичі дали згоду на посмертне донорство. Команда медиків «Охматдиту» 14 годин проводила трансплантацію печінки. Операція пройшла успішно, дівчина проходить реабілітацію і виходить на прогулянки територією лікарні.
Навіть в умовах воєнного стану медики дитячої лікарні продовжують рятувати життя пацієнтам. Нагадаю, що за ініціативи нашого Комітету на цей рік загалом фінансування трансплантації в Україні збільшено вдвічі, до майже 1 млрд грн. Тобто, операції проводяться безоплатно для пацієнта коштом держави. Продовжуємо сприяти розвитку трансплантації в Україні.