Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Коли нерви на межі: як не сваритися під час війни

Через війну в Україні та стрес українці все більше почали конфліктувати.

Психологиня, кандидатка психологічних наук Ірина Тичина розповіла, як уникати сварок.

Рекомендації:

  • Треба усвідомити, що такий стан – це нормальна реакція на ненормальні події. Потрібно спокійно реагувати на роздратування, страх, гнів, сльози навколишніх, пробачати їхні слабкості.
  • Думати, що позитивного для себе та навколишніх можна зробити саме зараз.
  • Бути корисним – наприклад, займатися волонтерством.
  • Бути продуктивним. У такій ситуації важливо робити те, що людина вміє та що у неї добре виходить.
  • Турбуватися про себе – щодня приділяти увагу собі та задовольняти базові потреби у їжі, сні та відпочинку, теплі, спілкуванні та усамітненні.

Психологи рекомендують менше часу приділяти читанню новин, а більше спілкуватися з рідними та близькими. Саме це допоможе розвантажувати мозок, що важливо для психічного стану.

За матеріалами fakty.com.ua

Читати також

16.04.2022 Як надати домедичну допомогу у разі отримання фосфорних опіків - інструкція

Фосфорні боєприпаси – це зброя, яка містить білий фосфор та поширює запальну сполуку, температура горіння якої перевищує 800°C. Білий фосфор займається від контакту з повітрям, а територія його поширення може сягати кількох сотень квадратних метрів. МОЗ нагадує правила домедичної допомоги у разі ураження фосфорними боєприпасами. Проте у разі виникнення такої ситуації потрібно за можливості одразу викликати бригаду екстреної медичної допомоги. Содові розчини та загалом харчова сода не використовуються у наданні допомоги постраждалим від білого фосфору.