Рівне Медіа

Лікарка з Рівного радить як уберегти дітей від отруєння кавунами

Фото - Freepik

Друга половина літа – час дозрівання кавунів. Смугасті ягоди вже масово з’явилися на прилавках ринків і магазинів. Батьки, вживаючи цей солодкий привабливий фрукт, досить часто дозволяють його їсти дітям, наслідком чого малеча може зазнати отруєння. Як зазначає лікарка-педіатр приймального відділення Міської дитячої лікарні Рівного Софія Красько, симптоми отруєння можуть проявитися вже через 4-6 год після вживання кавуна, основними з яких є:

  • біль, бурління та дискомфорт в ділянці кишечнику;
  • діарея до 10-15 разів на добу;
  • нудота, блювання;
  • почуття загальної слабкості;
  • головний біль;
  • підвищення температури тіла;
  • озноб і пітливість.

Пані Софія зазначила, що діти гірше переносять попадання в організм нітратів, пестицидів та інших хімічних речовин, які можуть залишитися в кавунах. Через несформовану імунну систему, менший об’єм крові та інші чинники, інтоксикація завжди проходить важко, при цьому стрімко розвиваються ознаки зневоднення. Дітям до року кавун протипоказаний. В старшому віці діти також не повинні їсти кавуни безконтрольно. Оптимальна порція становить 100-250 грам. Також від вживання плодів неперевіреної якості необхідно відмовитися мамам-годувальницям, адже сполуки азоту легко потрапляють у молоко і далі, в організм малюка та вагітним жінкам.

У випадку, коли ознаки отруєння стають очевидні, потрібно якомога швидше вжити заходів для нейтралізації небезпечних речовин, що потрапили в організм. Насамперед, зателефонувати своєму сімейному лікарю або педіатру, звернутися в пункт невідкладної допомоги або приймальне відділення лікарні, де цілодобово можна отримати необхідну допомогу.

 

Читати також