На Рівненщині 35 хворих на муковісцидоз потребують дорогого лікування (ФОТО)

http://www.rv.gov.ua

На Рівненщині 35 хворих на муковісцидоз. Ціна життя кожної такої людини становить декілька десятків тисяч на місяць.

Як дорослі, так і діти отримують безкоштовне лікування в спеціальному Центрі, який запрацював два роки тому на базі Рівненського обласного диспансеру радіаційного захисту населення.

До слова, в Україні таких центрів лише два – У Рівному та Львові.

Із батьками дітей, хворих на цю недугу, зустрілася заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко. Разом з керівництвом обласного управління здоров’я обговорили нагальні проблеми, що виникають при лікуванні.

За словами мами такої дитини Зінаїди Веремчук, окрім ліків, які закуповуються за державні і обласні кошти, є потреба у дієтичних сумішах та препаратах для очистки легень. Такі дороговартісні засоби потребують щомісяця близько 10 тисяч гривень. Не вистачає на сьогодні і ліжкомісць.

«Лікування дітей з такими захворюваннями потребує великих коштів і моральних затрат. Тому такі зустрічі є важливими. Ми звернемося до Кабміну та МОЗу із пропозицією щодо фінансування усіх орфанних захворювань за державний бюджет. Адже є громади, які не спроможні утримувати таких людей. Також проситимемо про включення цієї категорії хворих у пільгове забезпечення необхідними засобами», - зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.

Наразі в Центрі для хворих на муковісцидоз обладнують додаткову палату.