На Рівненщині вирішували, як боротися з нелегальним видобутком бурштину (ФОТО)

У прокуратурі Рівненської області визначили шляхи до підвищення ефективності боротьби із незаконним видобутком бурштину.

Проблема незаконного використання та видобування надр залишається  однією із найгостріших у Рівненській області. Нетривале потепління, що спостерігалося на початку поточного місяця, дало поштовх старателям для активізації незаконної діяльності з видобутку «сонячного» каміння.

З метою упередження та локалізації цих негативних явищ, посилення результативності у боротьбі з незаконними операціями із бурштином, ці питання обговорено 22.03.2018 у прокуратурі області на черговому засіданні міжвідомчої робочої групи за участі представників усіх правоохоронних відомств, органів державного контролю Рівненщини, керівників структурних підрозділів регіональної прокуратури,  місцевих прокуратур та начальників територіальних підрозділів поліції.

Учасниками міжвідомчої робочої групи відзначено, що завдяки вжитим скоординованим заходам усіх правоохоронних органів на цьому напрямі досягнуто певних здобутків у протидії злочинності, зокрема у її організованих проявах, пов’язаної з незаконним видобутком бурштину. Знешкоджено упродовж минулого та вже поточного років 3 такі  організовані злочинні групи, в тому числі з корумпованими зв’язками. До суду скеровано 57 обвинувальних актів стосовно старателів. Робота з попередження, виявлення та розкриття злочинів, пов’язаних з незаконним видобутком бурштину, триває. 

Разом з тим, як зауважив головуючий на засіданні заступник прокурора області Мирослав Пацкан, реальний стан справ свідчить, що вжиті правоохоронцями заходи щодо протидії незаконному видобуванню бурштину є недостатніми та потребують значної активізації. Недопрацьовують, за його переконанням, працівники поліції у Сарненському, Березнівському, Володимирецькому,  Зарічненському та Рокитнівському районах, де рівень виявлення незаконних оборудок з бурштином є вкрай низький. Також потребує активізації робота усіх правоохоронних органів щодо виявлення осіб, які займаються скуповуванням, переміщенням та контрабандою бурштину.

Браконьєрський бурштиновий промисел продовжує завдавати велику екологічну шкоду довкіллю, як відомо, нерідко він супроводжується активною протидією з боку місцевих жителів. У зв’язку з цим перед правоохоронними органами постало нагальне питання – узгодити додаткові заходи з метою стабілізації стану законності на цьому напрямі, які сприятимуть упередженню та своєчасному викриттю протиправної діяльності. Роботу правоохоронних органів також зорієнтовано на активізацію викриття організаторів незаконного видобутку та переміщення каміння бурштину.

За підсумками наради визначено низку спільних, узгоджених заходів задля покращання ефективності боротьби із незаконними операціями з бурштином.

 

За інформацією прокуратури Рівненської області

Читайте також