Надєїн: "Рівне може стати футбольним центром України"

Президент рівненського "Вереса" Іван Надєїн розповів про шанси добудови стадіону "Авангард" комунікацію із командою, тренерським штабом та дострокове завершення чемпіонату УПЛ. 

- Іване Олексійовичу, зважаючи на пошкоджену футбольну інфраструктуру у різних областях України, чи може Рівне стати центром українського футболу?

- Безперечно ми сподіваємося, що Рівне з'явиться на футбольній мапі України. Для цього ми спільно з органами місцевої влади та керівництвом держави вже дуже багато зробили. Є освітлення, є газон, є трибуни на стадіоні і ми, зупинившись за пів кроку до мети, не можемо дозволити собі не добудувати стадіон. Не добудувати - це найгірше, що може статися. Тому стадіон добудувати треба. В умовах, коли інфраструктура на сході держави знищена, в умовах коли деякі стадіони знищені - Рівне дійсно може стати футбольним центром, що прийматиме матчі чемпіонату України. І здійсниться наша мрія - повернути Верес до Рівного. Ми розуміємо, що триває війна і головне зараз - це перемога. Але можливо ми знайдемо шлях, аби не втрачати час і для стадіону. Тим більше - вже багато робіт оплачені і залишається декілька кроків щоб завершити стадіон.

- Чи спілкуєтесь зараз із командою?

- Часто виходимо на з'вязок. Переважно спілкуюсь із головним тренером, капітаном команди. Частина команди в Рівному. Дехто, як наприклад Михайло Сергійчук, в теробороні. Хтось допомагає волонтерським центрам, хтось підтримує форму за індивідуальною програмою. Всі хлопці - професіонали, вони все розуміють і чекають якогось вирішення.

Брав участь у засіданні представників клубів Української Прем'єр-ліги в Ужгороді. Там прийняли рішення, яке підтримали одностайно, що станом на 24-те лютого чемпіонат завершено.

Прийняли рішення не вручати медалі. Відповідно, Верес посів 9-ту сходинку турнірної таблиці. Тобто ми в десятці найкращих! Тепер питання - як і де розпочати наступний чемпіонат.

Можливо, розглядатиметься варіант розпочати його на Заході України, де є стадіони у Луцьку, Львові, Тернополі, Ужгороді. Як варіант, можна розглядати і Рівне, бо згідно з графіком завершити роботи можна вже цього року (йдеться про першу чергу). Для цього необхідна воля керівництва міста, держави, президента УАФ. Бо це логічне, правильне і раціональне рішення.

- У декількох футболістів вже влітку завершуються контракти. Чи ведеться робота щодо їх пролонгації?

- Поки над цим не працюємо. Згідно із Законом "Про військовий стан" ми призупинили дію договорів. Ми повністю розрахувались із командою за довоєнний період. На сьогодні ті контракти, які закінчуються - вони закінчуються. Контракти, які діють - продовжують діяти. Але поки діє військовий стан - всі контракти ми призупинили. Ми діємо виключно у правовому полі і ми не можемо брати на себе зобов'язання, які не зможемо виконати.
Це наша ключова позиція.

Чекаємо на закінчення війни і тоді будемо розуміти, що робити із контрактами. Захочуть футболісти продовжувати контракти, чи не захочуть. Бо час футболіста також спливає. А найкритичніше, що у футболіста є - це час.