В основному ми беремо до рук термометр, коли підозрюємо, що у нас підвищується температура. Це нормальна реакція організму на хвороботворні мікроорганізми, або запальні процеси.
Та що робити, коли трапляється понижена температура та що про це може свідчити.
Всі ми знаємо, що нормою для організму є температура 36,6 градусів. Все, що нижче вважається пониженою температурою, або гіпотермією.
Смертельним для організму є пониження температури до 33 градусів.
Які причини
- Переохолодження (тут важливо дбати про теплий одяг, бо тривале перебування на холоді може бути дуже небезпечним.
- Постійна втома у супроводі зі стресом (температура тіла може різко знизитися на фоні виснаження, слабкості та апатії, тому варто прислухатись до свого організму та вчасно на це реагувати).
- Незбалансоване харчування (коли в організм надходить мало поживних речовин, він працює на знос. Та може надсилати"холодні" привіти).
- Вагітність (на ранніх стадіях вагітності організм запускає складні процеси гормональної перебудови, може знижуватись температури, виникати озноб, слабкість).
- Брак фізичної активності (постійний застій ліфми та кровотоку призводить до уповільнення метаболізму. Організм працює в енергозберігаючому режимі, а органи - у напівсилу)
- Наслідок лікування (жарознижувальні препарати можуть призвести до стійкого падіння температури, тому з ними слід бути обмережними).
- Наявність хвороби (деякі хвороби можуть проявлятись у прихованій формі, і дають про себе саме через пониження температури).
Як розпізнати гіпотермію?
Головні ознаки: млявість і тремтіння, бліда шкіра, а кінцівки холодніють — температура тіла коливається десь між 35,0-36,0°C. При подальшому зниженні температури тіла посилаєються тремтіння, починаються помутніння або й втрата свідомості.
Що робити при зниженій температурі?
Перш за все слід звернутись до лікаря. У будь-якому разі консултація фахівця не завадить.
Аби самостійно підвищити температуру вдома, слід:
- виконати помірні фізичні навантаження, якщо вистачає сили;
- зігрітись під ковдрою або шерстяним пледом;
- поїсти щось поживне (чудово підійдуть злакові й шоколад);
- випити теплого бульйону, кави, чаю чи молока (напої не мають бути надто гарячими).
За матеріалами ictv.ua