Представники Рівного обговорили Нацстратегію безбар’єрності на зустрічі з уповноваженою Президента

Сьогодні від доступності працевлаштування, навчання, пересування містом чи селом залежить його привабливість, як для цивільних жителів громади (людей з інвалідністю, літніх людей, родин з маленькими дітьми, внутрішньо переміщених осіб та ін.), так і для захисників і захисниць, які повертаються додому.

Розуміючи це, представники Ради безбар’єрності Рівного взяли участь у семінарі, присвяченому особливостям реалізації політики безбар’єрності на місцевому рівні, щоб визначити ключові пріоритети, інструменти та шляхи реалізації політики безбар'єрності у громадах.

Семінар провела Радниця-уповноважена Президента України з питань безбар'єрності Тетяна Ломакіна. Особливу увагу приділили питанням, як мають виглядати та надаватися послуги на місцевому рівні, як ефективно комунікувати з жителями громад, писати документи, уникаючи дискримінаційної термінології тощо. Захід відбувся за підтримки ПРООН.

«Війна показала, що безбар'єрність – це не тільки про зручність, а й про безпеку, бо кожен повинен мати можливість спуститися в укриття, отримати інформацію, скористатися життєво важливою послугою. Саме тому в громадах керівники мають розуміти, як розпланувати та виконувати свою роботу так, щоб з часом жителі побачили результати розбудови безбар’єрності в питаннях безпеки, роботи, навчання, доступності міських сервісів, пересування просторами та спілкування», - зазначила Тетяна Ломакіна.

Під час тренінгу також обговорили, чому важливо бачити системні проблеми та який механізм роботи для їх усунення, а також чому комунікація та зворотній зв'язок із мешканцями є ключовими для розуміння того, наскільки громада є, дійсно, доступною для всіх.

Впровадження безбар'єрності в громадах є необхідним кроком для створення справедливого і інклюзивного суспільства, де кожна людина має рівний доступ до усіх сфер життя. Маємо за честь бути пілотним містом в межах ініціативи «Безбар’єрність – спільними зусиллями», адже це не просто питання доступності для людей з інвалідністю, але і про розширення можливостей для всіх жителів громади. Завдяки технічній підтримці проекту SURGe, наша громада активно працює над розробкою Стратегії зі створення безбар'єрного простору у Рівненській міській територіальній громаді. Варто відмітити, що члени Ради безбар?єрності, продовжують роботу над шістьма пріоритетними напрямками, а саме: фізична, інформаційна, соціальна та громадянська, економічна, цифрова та освітня безбар?єрність, - говорить голова Ради безбар'єрності, секретар Рівненської міської ради, виконувач обов'язків міського голови Рівного Віктор Шакирзян.

Учасниця семінару, директорка Агенції розвитку Рівного Марія Савчук додає, що станом на сьогодні експерти фокус груп провели ряд стратегічних сесій, аби проаналізувати аналіз існуючих бар'єрів та окреслити ряд заходів, які будуть сприяти максимальній доступності для всіх. Впевнені, що забезпечення безбар'єрного доступу до інфраструктури, освіти, робочих місць і культурних подій, над якими розпочали роботу у нашій громаді, допоможуть зменшити соціальну відсталість і підвищить якість життя всіх людей.

Рада безбар'єрності територіальної громади — це новий формат консультативно-дорадчих органів при органах місцевого самоврядування, який об’єднує лідерів місцевого самоврядування, представників депутатського корпусу, експертної спільноти та громадянського суспільства. Метою її діяльності є моніторинг виконання стратегічних документів по безбар?єрності та пошук рішень з поліпшення доступності фізичного, інформаційного, економічного, суспільного та освітнього простору для мешканців громади.

Пілотування формату Рад безбар'єрності відбувається в межах ініціативи «Безбар’єрність — спільними зусиллями», яка реалізується у співпраці з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та проєктом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) за підтримки проєкту UNDP в Україні «Підтримка громадянського суспільства та молоді» та фінансування Міністерства закордонних справ Данії.

Читайте також