Рівне Медіа

Рідні чоловіка з Рівного, який став донором для чотирьох людей, розповіли, як наважились на операцію

Минулої п'ятниці в Рівному вперше провели операцію із пересадки серця. Вона розпочалась о 23-й годині вечора і тривала до 6-ї ранку.

Нове життя отримав чоловік із Сарненського району 47-ми років. Його донором став 37-річний чоловік, який отримав черепно-мозкову травму, яка виявилась несумісна з життям. У нього взяли серце, нирки та печінку. 

Рідні донора розповіли журналістам "Чарівне.інфо", як наважились на операцію і що цьому передувало. 

- Мій брат був надзвичайно доброю і працьовитою людиною. Усе життя ми жили разом. - розповідає Вікторія Тополюк. - Його доброта і щирість ніколи не дозволяли йому відмовити людині, яка потребує підтримки чи допомоги. Навіть тоді, коли у нас з чоловіком були скрутні часи він завжди допомагав фінансово.  Ми з чоловіком їздимо у Польщу на роботу.

Назар разом з нашою мамою був у Рівному. За кілька днів до того я відчувала якусь тривогу. Згодом мені знайома скидає повідомлення, що у Рівному знайшли невідомого чоловіка без свідомості. Мовляв, подивись, чи це не твій брат. Зателефонувала мамі, у той же день вона його впізнала. На другий день ми з Польщі добрались до Рівного. Мене стривожило те, що багато хто писав, що чоловік був у сильному алкогольному сп'янінні. Це не так, брата вбили нанесенням ударів тупим предметом по голові. Справу наразі розслідують у поліції. Тому прошу усіх, хто поширює такі чутки мати повагу до людини, яка віддала свої органи заради порятунку невідомих йому людей.

"Після розмови із лікарем та священником ми впустили думку про трансплантацію"

Ми знали, що організм Назара відмовить впродовж кількох годин. Мозок помер і шансів на порятунок немає.  Натомість  розказали, що можна повести трансплантацію і стати донором. Медики робили все дуже оперативно, оскільки довезти орган до Києва не встигали- серце поза тілом живе лише 4 години - вирішили, що операцію виконають у Рівному.

Ми поспілкувались із головним лікарем ЦМЛ, отцем Володимиром і разом з мамою впустили цю думку та прийняли рішення, якщо нашому Назарику не дано жити, то нехай інші відчують радість життя.  Жодних грошей нам ніхто не давав. В тих людей,які чекають органів таке ж горе, як і у нас. Але тепер у них є шанс жити! Тому ми раді, що змогли допомогти вже одній родині та сподіваюсь ще трьох людей мій брат врятує. 

З рідними чоловіка, якому пересадили серце ми поки не спілкувались. бачили лише через телебачення, що вони нам дякують. В подальшому я б звичайно хотіла б обійняти цю людину, в тілі якого б'ється серце мого брата. - додає Вікторія.

У розмові із журналістами Вікторія Тополюк наголосила, що їх родина чекає справедливого розслідування у смерті брата і сподіваються, що винних знайдуть.

- Хочу звернутись до міського голови Рівного, правоохоронних органів, органів прокуратури, зробіть усе, аби ніхто не зганьбив честь людини, яка стала першим донором у Рівному. Ми хочемо, аби ті, хто його вбив та залишив помирати були покарані. 

Читати також