У Рівненському окружному адмінсуді склалась критична ситуація.
Про це повідомляють у пресслужбі суду.
Так, у 2017 році було змінено підсудність спорів щодо соціального захисту громадян.
У результаті проведених законодавчих змін, в окружних судах різко зросла кількість справ, питому вагу з яких стали займати пенсійні спори, при цьому не збільшено кількість суддів та працівників апарату суду, що працюють у відповідному суді.
Так зокрема, до Рівненського окружного адміністративного суду (РОАС) протягом 2016 року надійшло 3369 справ та матеріалів; протягом:
- 2017 року – 3074 справ та матеріалів;
- 2018 року – 3816 справ та матеріалів;
- 2019 року - 6365 справ та матеріалів;
- 2020 року -10894справ та матеріалів;
- 2021 року – 20709 справ та матеріалів;
- 2022 року – 60559 справ та матеріалів;
- 2023 (січень-вересень) – 75133 справ та матеріалів.
Так, середньомісячне навантаження на одного суддю Рівненського окружного адміністративного суду за період січень – вересень 2023 року складає 673 справ і матеріалів на місяць, що перевищує середній показник, по апеляційному округу більше ніж в 10 разів.
Згідно з інформацією, розміщеною на сайті Ради суддів України, Рівненський окружний адміністративний суд займає перше місце серед окружних судів по надходженню справ і матеріалів за І півріччя 2023 року. Зокрема, така ситуація склалася і у 2022 році також. Чисельність суддів з повноваженнями – 13, тобто 13 суддів на всю область, в той час, як за нормативами з такою кількість справ у суді повинно працювати 297 суддів, тобто, один суддя працює за 22 суддів.
Протягом двох років поспіль у суді має місце вкрай критичне навантаження на суддів та працівників апарату суду – найбільше в Україні.
При цьому, штатний розпис РОАС фактично змінено не було. Зокрема за штатом в суді визначено 17 посад суддів та 63 посади працівників апарату. Разом з тим, з 17 судді здійснюють правосуддя лише 14, так як у суддів Гломба Ю.О. та Сало А.Б. закінчились повноваження, а суддя Жуковська Л.А. перебуває у соціальній відпустці по догляду за дитиною.
- З огляду на наведені факти, звертаємо увагу на те, що рівень навантаження на суддю є одним із основних факторів, які впливають на якість судочинства та є критерієм оцінки роботи суду відповідно до методичного посібника «Застосування Системи оцінювання роботи суду», затвердженого рішенням Ради суддів України
від 08.04.2016 № 26.Однак, не дивлячись на неодноразові звернення голови Рівненського окружного адміністративного суду до Державної судової адміністрації та Вищої ради правосуддя, питання збільшення штату суддів та працівників апарату суду вирішено не було, - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що судді та працівники апарату суду змушені працювати поза межами робочого часу, а також у вихідні й неробочі дні.
- За таких умов учасники судового процесу відчувають негативні наслідки надмірного навантаження у виді тривалого розгляду справ, невчасного виготовлення судових рішень, виконавчих листів тощо.
Такі обставини негативно впливає як на учасників процесу так і на працівників суду, - додають у суді.