Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Рівнян запрошують стати спостерігачами на ЗНО

фото ілюстративне

Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти розпочинає реєстрацію громадських спостерігачів за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році.

Нагадуємо, що представники громадських організацій, батьківських комітетів та піклувальних рад навчальних закладів, а також представники засобів масової інформації зможуть брати участь у громадському спостереженні за процедурою ЗНО лише за наявності посвідчення громадського спостерігача, виданого у встановленому порядку.

Громадське спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України, здійснюється з метою забезпечення об'єктивності, відкритості та прозорості проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році, широкого та об'єктивного інформування громадськості про його перебіг.

Громадські спостерігачі – це особи, які досягли 18-річного віку й делеговані громадськими організаціями, батьківськими комітетами, піклувальними радами закладів освіти, засобами масової інформації для здійснення громадського контролю за проведенням ЗНО на громадських засадах, що пройшли реєстрацію в Українському або регіональному центрі оцінювання якості освіти та отримали посвідчення громадського спостерігача встановленого зразка.

Статус громадського спостерігача надається особі після її реєстрації в Українському або регіональному центрі оцінювання якості освіти й отримання посвідчення.

 • Громадське спостереження може здійснюватися на таких етапах організації та проведення зовнішнього оцінювання:
 • реєстрація осіб, які виявили бажання пройти ЗНО (05.02.2019 - 25.03.2019);
 • проведення пробного ЗНО (16.03.2019, 23.03.2019);
 • проведення ЗНО-2019 (21.05.2019 – 16.07.2019 р);
 • перевірка та оброблення бланків відповідей абітурієнтів;
 • засідання апеляційної комісії;
 • засідання регламентних комісій при регіональних центрах (далі – регламентна комісія);
 • засідання експертної комісії з питань визначення результатів зовнішнього оцінювання при Українському центрі оцінювання якості освіти (далі – експертна комісія з визначення рейтингової оцінки), експертних груп при регіональних центрах оцінювання якості освіти (далі – регіональна експертна група).

Громадське спостереження НЕ поширюється на:

 • розроблення та виготовлення тестів до моменту їх оприлюднення;
 • організаційно-технологічні процеси, пов’язані із підготовкою до проведення ЗНО;
 • технічні заходи, що вживаються для адміністрування програмно-апаратних комплексів, які використовуються для обробки та перевірки результатів ЗНО.

Зареєструвати суб'єкт громадського спостереження, який може делегувати громадських спостерігачів

Права та обов’язки громадського спостерігача

Допуск громадських спостерігачів до об’єктів контролю

Список зареєстрованих суб'єктів громадського спостереження

Читати також