Роз’єднали півкулі мозку: у Львові провели надскладну операцію 8-річному хлопчику

У Львові 8-річному Олегу провели одну із найскладніших операцій при діагнозі епілепсія. Йдеться про казолотомію, тоюто - роз'єднання півкуль мозку.

Про це повідомляють у Першому медичному об'єднанні Львова.

У 8-річного Олега – туберозний склероз. Це генетичне захворювання, що вражає нервову та інші системи і супроводжується епілептичними нападами. Дитина страждала від судом, які ставалися до 10 разів на добу, кажуть лікарі.

Команда дитячих нейрохірургів спільно із епілептологами лікарні Святого Миколая зважилася провести дитині калозотомію. Надскладна операція стала початком хірургічного лікування епілепсії у хлопчика.

"Рішення про можливість і вибір методу хірургічного лікування епілепсії при туберозному склерозі – непростий шлях, якого вдалось досягнути спільними обговореннями та кількарічного відслідковування історії нападів пацієнта", – розповідають медики.

Під час операції хірурги роз'єднали роз’єднали півкулі головного мозку, провівши повне розсічення мозолистого тіла. Казолотомія пройшла успішно, в результаті чого хірургічне лікування показало чудові результати, наголошують лікарі.

Нині уже три місяці як Олега зовсім не турбують судоми, які заважали хлопчику у повсякденному житті та значно затримували його інтелектуальний розвиток.

Наразі маленький пацієнт приходить з батьками на профілактичні огляди. Лікарі продовжують відслідковувати стан хлопчика після операції, аби визначити подальшу тактику лікування та необхідність наступних етапів.

"Попри складність доступу до задніх відділів такої анатомічної структури (мозолисте тіло) головного мозку нашим нейрохірургам під час кожної з таких операцій вдавалося проводити повне роз‘єднання півкуль кожному з наших маленьких пацієнтів, що допомогло позбутися чи значно зменшити кількість епілептичних нападів", – розповідають у Першому медоб'єднанні Львова.

Читайте також