Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Що робити, якщо на свята "перебрали" алкоголю: поради

Різні народні методи позбутися похмілля, які передавалися з покоління в покоління, не працюють – ефективність жодного з них не була науково доведеною. А деякі з них навіть можуть завдати більше шкоди, ніж користі.

Повідомляє МОЗ.

Чого не варто робити, якщо у вас – алкогольна інтоксикація? 

  • Випити ще алкоголю, якщо у вас похмілля. 

Цей спосіб не працює! Вживання навіть невеликої кількості алкоголю наступного ранку заважає організму відновлюватися. Тож похмілля затягнеться на довше. Не вживайте алкогольні напої щонайменше 48 годин після того, як багато випили.

  • З’їсти щось жирне.

Жирна їжа може зашкодити й без того подразненому шлунку, спричинити або посилити нудоту, що тільки погіршить ваше самопочуття. Віддайте перевагу легким стравам у невеликій кількості: кисломолочним продуктам або завареним вівсяним пластівцям.

  • Випити кави. 

Чашка кави може збадьорити і допомогти, коли ви відчуваєте слабкість. Але не у випадку з похміллям. Кофеїн має сечогінний ефект. Тож він може призвести до ще більшого зневоднення організму. Натомість обов’язково потрібно пити більше води – це допоможе вивести алкоголь та підтримати водний баланс.

  • Пропускати прийоми їжі. 

Коли вас нудить і навіть не хочеться вставати з ліжка, відмова від їжі може здатися хорошою ідеєю. Проте це може призвести до зниження рівня цукру в крові й погіршити ваше самопочуття. 

  • Відсипатися весь наступний день. 

Найкраще, що ви можете зробити для себе наступного ранку – підвестися з ліжка та почати рухатись. Алкоголь виводиться з організму двома способами: із сечею та диханням. Отже, вставайте та гуляйте. Прогулянка на свіжому повітрі допоможе покращити самопочуття.

  • Пити спортивні напої з електролітами або навіть ставити крапельниці, щоби відновити електролітний баланс. 

Дослідження не виявили зв’язку між ступенем порушення електролітного балансу та тяжкістю похмілля або впливом доданих електролітів на тяжкість похмілля. У більшості людей організм швидко відновлює баланс електролітів щойно припиняється дія алкоголю.

Що насправді допомагає при похміллі?

Час. Для того, щоб минули наслідки вживання алкоголю, ви маєте дочекатися, поки організм повністю виведе токсичні продукти метаболізму алкоголю і поки відновляться рівень рідини, подразнені тканини й мозкова активність. Ці процеси прискорити неможливо.

Зрештою, єдиний засіб, що допомагає від похмілля — уникнути його і відмовитися від алкоголю.

Читати також