Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Скільки хліба можна з'їсти, щоб не нашкодити здоров'ю

Ілюстративне фото

У наших предків хліб був основою всього раціону. Мало що змінилося для слов'ян і сьогодні. На думку дієтологів, для багатьох це їжа універсальна, швидка і зручна. При цьому хліб має властивість ніколи не приїдатися і багато хто вважає, що майже не їдять його. Насправді ж це може бути не зовсім так, інформує Ukr.Media.

Чому смачний білий багет може нашкодити здоров'ю

Якщо людина вирішила боротися із зайвими кілограмами, скоротивши вуглеводи або зовсім відмовившись від них, хліб стає забороненим продуктом №1. Але слід розібратися в нюансах, який саме сорт хліба підлягає обмеженню або виключенню.

Наприклад, білий хліб відрізняється високим глікемічним індексом, він багатий простими вуглеводами — стимуляторами підвищеного продукування інсуліну. Якщо вживати продукти, що мають високий глікемічний індекс, це призведе до посилення почуття голоду, що загрожує переїданням. В результаті і травлення утруднюється, і фігура страждає.

Зрозуміло, що свіжий білий багет з хрусткою скоринкою — це дуже смачно. Але якщо таких скибочок з'їсти скільки душі завгодно, це призведе до підвищення рівня цукру в крові. Тому від частого вживання подібних хлібобулочних виробів краще відмовитися, інакше може виникнути інсулінова резистентність, що передує розвитку діабету 2 типу.

Деякі люди звикли вживати хліб з різними стравами, інакше вони відчувають почуття голоду. А вся річ у тім, що хліб має властивість в шлунку розбухати і тоді приходить відчуття насичення. Але така звичка призводить до того, що людина переїдає і набирає зайві кілограми. Через це талія з часом перетворюється в "рятувальний круг", що складається з підшкірного жиру, а позбутися від нього дуже непросто.

Скільки хліба можна з'їсти і чи буває він корисним для здоров'я

Хлібобулочні вироби представлені у великому різноманітті. Серед них є корисні — це ті, для виготовлення яких використовувалося борошно грубого помелу або пророслі зерна, а також цільнозерновий хліб. У такому продукті підвищений вміст вітамінів групи В, Е і РР. Містить він також мінеральні речовини (залізо, калій, марганець і фосфор) і триптофанову амінокислоту. Клітковина в такому хлібі міститься також у великій кількості.

Не варто думати, що в цільнозерновому хлібі є цілі зерна. Це далеко не так, тому що найчастіше звичайного білого хлібопекарського борошна в такому хлібі відсотків 60, а то і 80. Решта — перемелене насіння і оболонки зерен. Тому так важливо читати інформацію на етикетці із зазначенням складу хліба.

Поряд з рослинним білком, що містяться в хлібі у великій кількості (до 8 грамів в 100 грамах продукту), основа хліба — це клейковина або глютен. Дієтологи назвали глютен незручним білком, і якщо його в організмі багато, відбувається подразнення слизової кишечника.

Читати також

16.04.2022 Як надати домедичну допомогу у разі отримання фосфорних опіків - інструкція

Фосфорні боєприпаси – це зброя, яка містить білий фосфор та поширює запальну сполуку, температура горіння якої перевищує 800°C. Білий фосфор займається від контакту з повітрям, а територія його поширення може сягати кількох сотень квадратних метрів. МОЗ нагадує правила домедичної допомоги у разі ураження фосфорними боєприпасами. Проте у разі виникнення такої ситуації потрібно за можливості одразу викликати бригаду екстреної медичної допомоги. Содові розчини та загалом харчова сода не використовуються у наданні допомоги постраждалим від білого фосфору.