У Чернігові п`ятеро старшокласників розробили детектор дронів зі штучним інтелектом

П’ятеро старшокласників, а нині випускників школи №1 у Чернігові, розробили винахід, який допомагає виявити безпілотники у радіусі до п’яти кілометрів. Їхній детектор дронів оснащений штучним інтелектом та невдовзі відправиться на передову для тестування військовими. 

Про це Суспільному розповів один з розробників детектора дронів Олександр Тимошенко. 

17-річний хлопець модель детектора розробив разом з командою однодумців. Виріб сигналізує, коли поблизу перебуває безпілотник. Радіус дії, пояснює хлопець, має бути до п'яти кілометрів. Але випробувати ці потужності ще не було можливості. Щоб вдосконалити винахід, треба провести кілька тестувань.

Олександр розповідає: вони створювали його на основі українського детектора безпілотників "Цукорок". Але відмінність їхнього винаходу у наявності штучного інтелекту.

"Якщо розробляти алгоритм, то ти розробляєш алгоритм виявлення, підтвердження, що це саме дрон, під кожен дрон. А тут, якщо з’являється новий дрон – просто натренувавши нейронну мережу, заново її завантажив, вона вже це виявляє. Тобто вона більш гнучка", — розповів Олександр.

Над цією розробкою п’ятеро старшокласників працювали майже рік.

"Першого вересня всі думають про навчання, а ми думаємо, що нам таке зробити". 


Перший прототип детектора, каже Олександр, вони створили з наявних запчастин. Назвали його "ЧАС" — частотний аналізатор спектра. Наразі деталі замовляють, а корпуси друкують на 3D принтері. На цей винахід хлопці витрачають всі свої кишенькові гроші, беруться за підробітки. Скільки у перспективі може коштувати їхній детектор, поки що не рахували.

"Наступні пристрої «Час 1.5» будуть вже оснащені водонепроникним, ударостійким корпусом". 

Невдовзі пристрій хлопців тестуватимуть військові на передовій, каже Олександр. За словами Михайла Ворошила, детектори дронів затребувані на полі бою, оскільки дають можливість врятувати життя, а також виграти час для прийняття рішень.

"Такі штуки ловлять саму частоту, на якій літає дрон. Можна зрозуміти, яку частоту РЕБу треба активувати, щоб зберегти собі життя". 

Олександр говорить: далі планують працювати над вдосконаленням свого винаходу. Якщо всі поїдуть навчатися до різних міст, робота не зупиниться, бо всі обов’язки у команді чітко розподілені, а сучасні технології допоможуть з комунікацією.

Читайте також