У етнопарку на Рівненщині будують житло для переселенців

На території етнопарку "Ладомирія" завершують будівництво першої "швидкої" оселі для вимушених переселенців.

Як повідомляють у Дубенській районній державній адміністрації, ідея створення маленьких, швидких і комфортних будиночків виникла у працівників етонопарку виникла в ході їхньої волонтерської діяльності та спілкування із вимушеними переселенцями, що нині проживають у Радивилові.

Зокрема, своєю історією поділилась жінка, яка переїхала з Маріуполя, з Азовсталі. Її переповів керівник парку Володимир Дзьобак:

- Вона втратила все: родину, майно, житло. – додає керівник "Ладомирії". - Знайшла прихисток в Радивилові, але весь час була психологічно пригніченою, не розмовляла, не йшла на контакт. Лише на третє відвідування вона розговорилася. Виявилося, що її величезним бажанням, ідеєю-фікс стало бажання отримати свій дах над головою, невеличку, але свою власну фортецю. Треба було долучатися до вирішення цієї проблеми, ми почали думати і працювати.

Перед собою поставили кілька завдань: житло мало швидко зводитись, у будівництві – використовуватись екологічні та безпечні місцеві матеріали, при цьому воно має бути зручним та комфортним для проживання людей. Робота над проектуванням зайняла певний час, заручились підтримкою архітектора. Одночасно на меблевому виробництві почали освоювати технологію створення каркасно-щитових панелей.

Читайте також